Domówka u duetu Pękala Kordylasińska Pękala: marimba i wibrafon, potem kawa

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 12:20
- Na to spotkanie wybraliśmy kompozycje z naszego pierwszego repertuaru, od którego zaczęliśmy przygodę jako duet perkusyjny - mówiła w "Poranku Dwójki" Magdalena Kordylasińska-Pękala, która od niemal dwudziestu lat gra życiowo i muzycznie z Miłoszem Pękalą. Już niebawem w ich domu zagości "Domówka z Dwójką".
Audio
  • Magdalena Kordylasińska-Pękala zaprasza na Domówkę z Dwójką (Poranek Dwójki)
Miłosz Pękala i Magdalena Kordylasińska-Pękala
Miłosz Pękala i Magdalena Kordylasińska-PękalaFoto: Andrzej Zieliński

Poetycki występ w retro klimacie Mai Kleszcz i Wojtka Krzaka w salonie artystów, specjalnie zaaranżowane i napisane na Domówkę utwory wykonane przez Jakuba Józefa Orlińskiego i Aleksandra Dębicza w mieszkaniu pianisty i kameralny występ Pawła Szamburskiego na słonecznym tarasie - te koncerty przyciągnęły ponad stutysięczną widownię.

A w najbliższą sobotę o godz. 19.00 do swojego mieszkania zaprosi nas duet Pękala - Korydlasińska-Pękala. W programie znajdą się utwory szczególnie bliskie muzykom. - Będą to m.in. opracowanie Maurice'a Ravela Alborada del gracioso, Emmanuela Sejourné'a Koncert wibrafonowy czy Steave'a Reicha Nagoya marimbas - wymieniała artystka.

W czasie półgodzinnego spotkania zajrzymy do świata dźwięków i elektroakustyki. - Głównymi bohaterami tego koncertu będą marimba i wibrafon, to są instrumenty melodyczne, perkusyjne. To jednak nie wszystko - zaznaczyła gospodyni wydarzenia. - Usłyszymy inne instrumenty perkusyjne. Myślę, że będzie to ciekawe doświadczenie.


1200x660.jpg
"Domówka z Dwójką". Koncert Pawła Szamburskiego [wideo]

Dla artystów będzie to pierwsze spotkanie z widzami w ostatnim czasie. - Bardzo się cieszymy, że mogliśmy przygotować taki koncert - dzieliła się Magdalena Kordylasińska-Pękala. - Nie ukrywam, że nie możemy doczekać się spotkań z publicznością, spotkań na żywo w studiach i salach koncertowych - dodała.

Zobacz także: Maja Kleszcz: koncert w domu jest intymny >>>

Internetowe formy występów trafiają do wielu odbiorców, jednak dla artystów, niezmiennie, trudny jest brak publiczności. - Kiedy jesteśmy na scenie, to połączenie z publicznością, ta energia jest bardzo istotna i daje nam bardzo dużo siły emocji, powoduje, że czujemy wspólnotę z publicznością zupełnie inaczej, niż kiedy nagrywamy koncert - podkreśliła artystka. - Czekamy na koncerty na żywo.

Domówki z Dwójką można obejrzeć i wysłuchać na naszej antenie, na stronie internetowej i na Facebooku Dwójki.

Czwarty kameralny wieczór z cyklu "Domówka z Dwójką" już w najbliższą sobotę 9 maja o godz. 19.00 - na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku Dwójki.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Magdalena Kordylasińska-Pękala

Data emisji: 7.05.2020

Godzina emisji: 9.30


Czytaj także

Aleksander Dębicz i Jakub Józef Orliński na "Domówce z Dwójką" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 12:44
Jakub Józef Orliński i Aleksander Dębicz zagrali koncert online dla słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia i internautów. Była to druga odsłona cyklu "Domówka z Dwójką".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Domówka z Dwójką". Paweł Szamburski: to koncert osobisty i nieformalny

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 18:27
- Zależało mi na tym, żeby podczas mojego występu stworzyć atmosferę takiego reportażowego atrybutu koncertu, czyli słychać będzie szum wiatru, śpiew ptaków czy syrenę karetki, która jedzie w oddali. Wszystkie niedoskonałości, które są naturalne dla sytuacji, w jakiej się znajduję - opowiadał muzyk, gospodarz kolejnej "Domówki z Dwójką".
rozwiń zwiń