Marcin Masecki: to będzie najbardziej domowa wersja naszego tria

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 11:14
- Ten repertuar, to jest coś, co robimy, czym żyjemy. W przypadku naszego tria, to będzie swobodne granie, dużo więcej improwizacji. Jest to zaproszenie Państwa, żeby nas trochę po podglądać - mówi o zbliżającej się "Domówce z Dwójką" pianista Marcin Masecki.
Marcin Masecki
Marcin MaseckiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Posłuchaj
10:42 [ PR2]PR2 (mp3) 30 czerwiec 2020 09_36_19.mp3 Marcin Masecki zaprasza na Domówkę z Dwójką (Poranek Dwójki)

Dwójkowe "Domówki" od kilku już miesięcy przyciągają rzesze słuchaczy i widzów. W domach, samochodach, na działkach i wczasach sobotnie wieczory zyskują niezapomniany klimat. W najbliższą sobotę (4.07) na antenie i stronie internetowej Dwójki zabrzmią bandżola, pianino i perkusja, bowiem będą mogli Państwo usłyszeć kameralny koncert znakomitego polskiego zespołu jazzowego Jazz Band Młynarski-Masecki.


Masecki Markowicz 1200.jpg
"Portrety Kompozytorów". Masecki & Markowicz zagrali Bacha w Dwójce. WIDEO

- Stworzyliśmy intymny program, zagramy u mnie w domu - zapowiadał w "Poranku Dwójki" Marcin Masecki. - Zaprosiliśmy jeszcze Jerzego Rogiewicza (perkusja) i w ten sposób stworzyliśmy z Jankiem Młynarskim trio, a zaprezentujemy piosenki z naszego repertuaru - wyjaśniał. - Często tak gramy, ale to jest skład mini. Czasami jak się spotykamy po koleżeńsku, to sobie gramy te piosenki w takim właśnie składzie - dodał muzyk.

Zobacz także:

"Domówka z Dwójką". Paweł Romańczuk i dużo instrumentów [WIDEO]

Aga Zaryan i Michał Tokaj w "Domówce z Dwójką" [WIDEO]

Jazz Band Młynarski-Masecki znany jest z aranżacji w stylu przedwojennym, na podobieństwo polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, muzycy nie stronią jednak od współczesnych interpretacji. Sam Marcin Masecki powoli zaczyna spoglądać w kierunku bardziej osobistego komponowania, niekoniecznie muzyki filmowej, która do tej pory zilustrowała już kilkanaście produkcji. - Obecnie nie pracuję nad żadnym filmem, owszem komponuję - zaznaczył artysta. - Czas lockdownu sprzyjał zastanowieniu się na tym, w którą stronę teraz iść i przygotowuję rozmaite programy w zaciszu domowym. Wykorzystałem przymus siedzenia w domu - dodał.

Muzycy Jazz Band Młynarski-Masecki zapraszają na "Domówkę z Dwójką"

Czym nas wkrótce zadziwi kompozytor, którego wszechstronność niezmiennie zaskakuje? - Przez ostatnich kilka lat pracowałem intensywnie z Jazz Bandem Młynarski/Masecki, realizowałem różne cykle muzyki klasycznej, więc byłem mocno zaangażowany w muzykę historyczną, w patrzenie w przeszłość - tłumaczył. - Teraz swędzi mnie, żeby zacząć pisać własną muzykę. Zbieram się w sobie, żeby zaproponować Państwu siebie.

Koncert Jazz Bandu Młynarski-Masecki na antenie Dwójki, a także na naszej stronie internetowej i na dwójkowym Facebooku - w ramach cyklu "Domówka z Dwójką".

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Marcin Masecki (pianista, kompozytor)

Data emisji: 30.06.2020

Godzina emisji: 9.30


Czytaj także

Aga Zaryan: musiałam sobie Państwa wyobrazić

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 12:11
- Cały czas sobie wyobrażałam, że śpiewam przed publicznością. Zawsze staram się mieć poczucie, że śpiewam pierwszy raz daną piosenkę, od nowa ją interpretuję i nie ma dla mnie znaczenia ilu jest odbiorców. Za każdym razem gram od nowa - mówiła jedna z najważniejszych polskich wokalistek, która była kolejną bohaterką "Domówki z Dwójką".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Domówka z Dwójką" u Anny i Krzysztofa Firlusów. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2020 18:19
Prywatnie małżeństwo, na estradzie basista klasyczny i klawesynistka - gośćmi kolejnej "Domówki z Dwójką" byli Anna i Krzysztof Firlusowie. Wideo do obejrzenia poniżej oraz na Facebooku Programu 2 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń