X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Świat w 2100 roku. Czy jest nadzieja dla ludzkości?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2015 23:00
– Stanisław Lem mawiał, że każda cywilizacja ma przed sobą dwie drogi: albo samą siebie zadręczyć, albo zapieścić – mówił astronom prof. Michał Różyczka.
Audio
  • Świat w 2100 roku. Czy jest nadzieja dla ludzkości? (Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego/Dwójka)
 Z chwilą, gdy próbujemy przewidywać, co ktoś stworzy, zaczynamy właściwie tworzyć to sami  powiedział filozof prof. Paweł Łuków
– Z chwilą, gdy próbujemy przewidywać, co ktoś stworzy, zaczynamy właściwie tworzyć to sami – powiedział filozof prof. Paweł ŁukówFoto: David Revoy/Blender Foundation/Wikimedia/cc

Profesor fizyki teoretycznej Michio Kaku jest autorem książek, w których opisuje świat za 15, 55 i 85 lat, odwołując się do osiągnięć nauki, ale też do literatury i filmów science fiction. W jego wizji życie człowieka otoczonego gadżetami jest wygodne i szczęśliwe.

– Moim zdaniem Michio Kaku doskonale zna naturę ludzką i wie, że ludzie potrzebują zapewnienia, że wszystko będzie dobrze, że świat przyszłości będzie piękny, że technologia nas zbawi – zauważył prof. Paweł Golik. - Sprzedaje swoim czytelnikom dobre samopoczucie. Dzięki tym książkom robi zresztą większą karierę niż aktywny naukowiec – dodał.

Prof. Zbigniew Stojek zwrócił uwagę, że autor książek opiera się na pewnego typu marzeniach. – Niepotrzebnie jednak idzie w stronę szczegółów i to one mogą budzić nasze wątpliwości – powiedział. A prof. Michał Różyczka stwierdził, że w futurologii po Lemie właściwie nikt nie wymyślił już niczego nowego.

***

Tytuł audycji: Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego

Prowadzi: Hanna Maria Giza

Goście: prof. Marek Demiański (astrofizyk), prof. Paweł Golik (genetyk), prof. Paweł Łuków (filozof, etyk), prof. Michał Różyczka (astronom) i prof. Zbigniew Stojek (chemik)

Data emisji: 3.01.2015

Godzina emisji: 16.00

mc/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nanotechnologia opanowuje świat. A nic nie widać...

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 19:11
W "Cyber Trójce" mówiliśmy o obecnych zastosowaniach nanotechnologii i o tym, nad czym inżynierowie nanostruktur dopiero pracują. Było o węglu, elektronice, kosmetykach i okularach.
rozwiń zwiń