X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Chrześcijaństwo bez judaizmu uschnie"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 17:00
- Dialog z judaizmem wzbogaca naszą chrześcijańską tożsamość, spotkanie z judaizmem pomaga nam zrozumieć samych siebie - mówił w Dwójce ojciec Wiesław Dawidowski.
Audio
  • Rozmowa o Dniu Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce (Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego/Dwójka)
Rabin Arthur Schneier i papież Benedykt XVI podczas wspólnej modlitwy w nowojorskiej synagodze Park East
Rabin Arthur Schneier i papież Benedykt XVI podczas wspólnej modlitwy w nowojorskiej synagodze Park EastFoto: PAP/ETTORE FERRARI

"Co ty tu robisz, Eliaszu?" - te słowa skierowane przez Pana do proroka przebywającego w grocie na górze Horeb – będą hasłem 19. Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, obchodzonego 17 stycznia.

Goście "Klubu Ludzi Ciekawych Wszystkiego" zwracali uwagę, że ta piękna inicjatywa ciągle nie przebija się w polskim kościele powszechnym i nie znajduje zainteresowania u wielu proboszczów. - My nadal odrabiamy w Kościele katolickim lekcje subtelnego antysemityzmu - zauważał ojciec Dawidowski. - On się przejawia w niezrozumieniu kwestii zbawienia. Nam się wydaje, że jeśli w naszym Kościele jest pełnia środków zbawienia, to inne projekty religijne nie mają żadnego uzasadnienia zbawczego- wyjaśniał.

Tymczasem w grudniu 2015 roku Watykan po raz kolejny potwierdził, że nie zamierza nawracać Żydów. Co więcej, w dokumencie "Nostra aetate" podkreślił judaistyczne korzenie chrześcijaństwa. W audycji dyskutowaliśmy o spajającej obie religie postaci proroka Eliasza, ale też o jednoczącej je sile islamu.

***

Tytuł audycji: Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego

Prowadzi: Hanna Maria Giza

Goście: prof. Jan Grosfeld, rabin Stas Wojciechowicz i o. Wiesław Dawidowski

Data emisji: 16.01.2016

Godzina emisji: 16.00

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tysiąc lat historii Żydów polskich pod jednym dachem

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 20:50
W warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich Polin uroczyście otwarto wystawę stałą. Posłuchaj przewodnika po tej niezwykłej ekspozycji.
rozwiń zwiń