X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Paweł II - historia i sprawy ostateczne

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 16:59
- Jeśli definiować politykę arystotelesowsko, jako dbałość o dobro wspólne, to Jan Paweł II w pewnym sensie był politykiem. Ale miał perspektywę inną niż tylko doczesna - mówił w Dwójce Paweł Gierech.
Audio
  • Jan Paweł II - historia i sprawy ostateczne (Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego/Dwójka)
Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski. Częstochowa, czerwiec 1979 r.
Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski. Częstochowa, czerwiec 1979 r. Foto: PAP/Wojciech Kryński

Na audiencjach przyjął 38 głów państw, 737 razy spotkał się z politykami, dyplomatami i ambasadorami, udzielił prywatnych audiencji 245 szefom rządów. Odbył 104 podróże apostolskie do 130 krajów świata. 17 razy spotykał się z milionami młodzieży podczas zainicjowanych przez siebie Światowych Dni Młodzieży. Jest autorem 14 encyklik i 13 adhortacji. - Bez wątpienia był osobą, która miała ogromny wpływ na historię XX wieku - podkreślał w audycji dr Krzysztof Mazur.

Zobacz serwis specjalny Polskiego Radia i poznaj historię pontyfikatu Jana Pawła II

Rozmówcy Hanny Marii Gizy - zastanawiając się, na ile trafna jest teza jednego z publicystów, że Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu "wielokrotnie ocalił świat" - przytaczali przykłady, jak papieska działalność wpływała na losy społeczeństw i krajów. Była również m.in. mowa o "najbardziej zapomnianych w polskiej rzeczywistości publicznej" słowach Jana Pawła II oraz o ważnych dla świata wydarzeniach, na które papież mógł mieć wpływ, ale nie został wysłuchany…

***

Tytuł audycji: Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego

Prowadzi: Hanna Maria Giza 

Goście: dr Krzysztof Mazur (politolog, filozof), ks. dr hab. Tomasz Szyszka (misjolog i misjonarz) i Paweł Gierech (socjolog)

Data emisji: 2.04.2016

Godzina emisji: 16.00

jp/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Paweł II świętym. "Ukazał papiestwo jako ojcostwo"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2014 11:00
– On swoją ojcowską miłością zjednoczył całą ludzkość. To dlatego ludzie z różnych stron świata wołali w Rzymie "Santo subito!" – mówił w Dwójce prof. Karol Tarnowski. Jan Paweł II, wraz z Janem XXIII, został dziś wyniesiony na ołtarze.
rozwiń zwiń