X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zabytki to nasze narodowe dziedzictwo kulturowe"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 17:00
- Generalny Konserwator Zabytków ma po nowelizacji ustawy wpływ na politykę konserwatorską. Zlikwidowaliśmy stan, gdy różne obiekty podlegały różnym formom ochrony i państwo traciło kontrolę nad dziedzictwem narodowym - stwierdziła wiceminister Magdalena Gawin.
Audio
  • Zabytki to narodowe dziedzictwo kulturowe (Klub ludzi ciekawych wszystkiego/Dwójka)
Zamek w Malborku
Zamek w MalborkuFoto: Pixabay/k2karwan

Gołuchów 1200 PAP.jpg
"Zabytek zadbany". Poznaj laureatów konkursu

Dziedzictwo kulturowe stanowi dziś z jednej strony przedmiot ochrony, z drugiej zaś potencjał, który winien być wykorzystany dla przyszłego rozwoju. Do tego jednak potrzeba zmiany filozofii ochrony zabytków na filozofię ochrony dziedzictwa kulturowego. Jakie zasady określają współczesny standard polityki państwa w zakresie ochrony zabytków?

- W latach 90. wielkim problemem było to, że samorządy masowo wyzbywały się obiektów zabytkowych, które nie zawsze trafiały w odpowiednie ręce. Kupowane też były całe obszary zabytkowe pod działki inwestycyjne. Uporaliśmy się z tym wprowadzając finansowe kary administracyjne dla tych, którzy kupowali zabytki nie po to, by o nie zadbać, lecz po to, by niszczały i w końcu zostały wykreślone z rejestru zabytków zwalniając działkę pod zabudowę - powiedziała wiceminister Magdalena Gawin.

Nie mamy w Polsce zbyt wielu zabytków światowej klasy. Czy szanujemy i potrafimy ochronić to, co pozostało? Na czym polega nowoczesna ochrona dziedzictwa i jakie zadania stawia przed służbami konserwatorskimi? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego 

Prowadzi Hanna Maria Giza

Goście: wiceminister Magdalena Gawin, Michał Krasucki, dr Michał Laszczkowski i prof. Jacek Purchla

Data emisji: 28.04.2018

Godzina emisji: 16.00

mko


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zabytek zadbany", czyli jak zachęcić do opieki na zabytkami

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 14:00
-  Można dziś dostrzec pozytywny nurt myślenia o zabytku jako o wyróżniającym obiekcie w społeczności lokalnej - mówiła Wioletta Łabuda-Iwaniak, rzecznik prasowa Narodowego Instytutu Dziedzictwa, w rozmowie nt. konkursu ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków skierowanym do właścicieli, posiadaczy i zarządców obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polską racją stanu jest wsparcie muzeów we Lwowie"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 20:00
- Nie ma innego miasta poza Polską, które byłoby tak istotne z punktu widzenia polskiej kultury. Bez kompleksowego wsparcia tamtejszych instytucji, utracimy wiele dzieł związanych z historią naszego kraju - mówił w Dwójce Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń