Solo dookoła świata. Spotkanie z Joanną Pajkowską

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 14:50
Gościem audycji była uznana polska żeglarka, która jako pierwsza opłynęła cały świat, nie zawijając do portu.
Audio
  • Spotkanie z Joanną Pajkowską (Wolna sobota/Dwójka)
Joanna Pajkowska
Joanna PajkowskaFoto: PAP/Piotr Wittman

Joanna Pajkowska wypłynęła w swój samotny rejs dookoła świata 23 września 2018 roku. Zakończyła go 28 kwietnia po 216 dniach żeglugi. Na oceanie spędziła m.in. Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, ale twierdzi, dobrze znosi samotność. Ostatnie mile w drodze do Plymouth Mayflower Marina pokonała w towarzystwie motorówki. Jako pierwsza Polka solo non stop opłynęła świat wokół Trzech Wielkich Przylądków. Wcześniej podobnym wyczynem w historii zapisało się trzech polskich żeglarzy - Henryk Jaskuła, Tomasz Lewandowski i Szymon Kuczyński.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z niezwykłą żeglarką o jej pasji i wyzwaniach, którym musiała sprostać podczas samotnego ejsu.

***

Tytuł audycji: Wolna sobota

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Joanna Pajkowska (żeglarka)

Data emisji: 15.06.2019

Godzina emisji: 16.00

at/jp

Czytaj także

Jan Kanty Pawluśkiewicz: żel-art wymyśliłem przypadkowo

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 17:10
- Mój żel-art  to połączenie współczesnej ekstrawagancji z konwulsyjną klasyką. I to wszystko widać w obrazach. Jak na razie ta technologia uprawiania sztuk plastycznych jest młoda. Żel to materiał piśmienniczy raczej niż malarski. Organiczny żel wymyślili Hindusi, przemyślni Japończycy umieścili go w długopisach, a ja z tego korzystam – mówił w Dwójce artysta.
rozwiń zwiń