X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Kanty Pawluśkiewicz: żel-art wymyśliłem przypadkowo

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 17:10
- Mój żel-art  to połączenie współczesnej ekstrawagancji z konwulsyjną klasyką. I to wszystko widać w obrazach. Jak na razie ta technologia uprawiania sztuk plastycznych jest młoda. Żel to materiał piśmienniczy raczej niż malarski. Organiczny żel wymyślili Hindusi, przemyślni Japończycy umieścili go w długopisach, a ja z tego korzystam – mówił w Dwójce artysta.
Audio
  • Spotkanie z Janem Kantym Pawluśkiewiczem (Wolna sobota/Dwójka)
Jan Kanty Pawluśkiewicz
Jan Kanty PawluśkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Gościem audycji byl Jan Kanty Pawluśkiewicz - kompozytor i malarz, a z wyksztalcenia architekt, z którym rozmawialismy o różnych sposobach uprawiania sztuki i o artyźmie.

- Pod koniec lat dziewięćdziesiątych zostałem poproszony o wzięcie udziału w wystawie w Piwnicy pod Baranami. Odpowiedziałem, że tak, bo ze sztukami plastycznymi miałem przecież do czynienia, studiując architekturę. Dopiero potem przyszło mi do głowy, że zorganizowałem sobie wystawę, tylko nie mam co na niej pokazać. Poszedłem wiec do sklepu papierniczego, a tam moją uwagę zwróciły srebrno-złote, żelowe długopisy. Namalowałem nimi trzy prace i to dało mi rozpęd – opowiadał artysta o narodzinach nowej techniki uprawiania sztuk plastycznych.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której z Janem Kantym Pawluśkiewiczem rozmawialiśmy także o Piwnicy pod Baranami, piosenkach, operze, a także o antologii płytowej wydanej przez Polskie Radio.

***

Tytuł audycji: Wolna sobota

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Jan Kanty Pawluśkiewicz (kompozytor, malarz, architekt)

Data emisji: 18.05.2019

Godzina emisji: 16.00

mko


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miliszkiewicz: kolekcjonerstwo to lekarstwo na stres

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 13:00
- Kolekcjonowanie to nie tylko doskonała inwestycja, ale i forma relaksu - mówił w Dwójce Janusz Miliszkiewicz, dziennikarz specjalizujący się w pisaniu o prywatnym kolekcjonerstwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Skrzynecki. Demiurg i wizjoner" Wielowymiarowa opowieść

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:00
– "Blagier" to piosenka, która jest w jakimś sensie kwintesencją mojego bohatera. Piotr jest tam przedstawiony jako kreator, którego postać składa się z prawd, półprawd, zmyśleń, konfabulacji – przyznaje Monika Wąs, autorka książki "Skrzynecki. Demiurg i wizjoner".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Salvator Mundi. Obraz wielkiej tajemnicy

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 17:00
W audycji rozmawialiśmy o jednym z najsłynniejszych obrazów, który Leonardo da Vinci namalował dla króla Francji Ludwika XII w latach 1506-1513.
rozwiń zwiń