Artur Ruciński: w Salzburgu poczułem się jak gwiazda z Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 14:35
- Takie rzeczy zdarzają się rzadko w świecie opery - mówił znakomity baryton, wspominając reakcje na swój występ, w zastępstwie za Placido Domingo, na festiwalu w Salzburgu w 2014 roku.
Audio
  • Z Arturem Rucińskim rozmawia Jerzy Kisielewski (Wolna sobota/Dwójka)
Artur Ruciński: w Salzburgu poczułem się jak gwiazda z Hollywood
Foto: Grzegorz Śledź/PR2

- Najpierw był wielki stres: w końcu zastępowałem Placido Domingo i ludzie kupili za kilkaset lub kilka tysięcy euro bilety, oczekiwali wielkiej gwiazdy. Ale publiczność przyjęła mnie bardzo ciepło. Później pojawiły recenzje, że przyjechał prawdziwy baryton verdiowski - opowiadał Artur Ruciński o swoim salzburskim występie u boku Anny Netrebko w "Trubadurze" Giuseppe Verdiego.

Czy Placido Domingo był wówczas zazdrosny? Dlaczego "mikrofony są zabójcze dla opery"? W rozmowie również m.in. o tym, że czasami można odmówić propozycji, którą złożyła sama Metropolitan Opera...

***

Tytuł audycji: Wolna sobota

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Artur Ruciński (solista Metropolitan Opera, Teatro alla Scala i Covent Garden, który w sezonie 2009/2010 został umieszczony przez magazyn "Festspiele" na liście 20 najlepszych śpiewaków operowych na świecie)

Data emisji: 9.03.2019

Godzina emisji: 16.00

Czytaj także

"Quo vadis". Artur Ruciński z dala od opery

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 17:50
- Nigdy wcześniej nie miałem okazji wykonywać dzieł Nowowiejskiego. To była wielka przyjemność i niezwykle trudne dzieło – podkreślił Artur Ruciński, opowiadając o pracy nad nagraniem oratorium "Quo vadis".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Artur Ruciński o śpiewaniu, rodzinie i sylwestrowym koncercie

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 10:00
- Powiedziałem sobie, że nie będę przyjmował wszystkich propozycji, ponieważ chcę być również z moją rodziną. Bez niej nie czerpałbym szczęścia z moich zawodowych sukcesów - podkreślał znakomity śpiewak. Artur Ruciński będzie jedną z gwiazd koncertu sylwestrowego w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, transmitowanego w Dwójce.
rozwiń zwiń