X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaki będzie teraz Instytut Adama Mickiewicza?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 07:00
O zmianę dyrektora IAM zapytaliśmy zwolnionego z tego stanowiska Pawła Potoroczyna, nowego szefa instytucji Krzysztofa Olendzkiego oraz wiceministra kultury Jarosława Sellina.
Audio
  • Jaki będzie teraz Instytut Adama Mickiewicza? (Wybieram Dwójkę)
Siedziba Instytutu Adama Mickiewicza przy ulicy Mokotowskiej w Warszawie
Siedziba Instytutu Adama Mickiewicza przy ulicy Mokotowskiej w WarszawieFoto: Wistula/wikimedia/CC BY-SA 3.0

O zwolnieniu przez ministra kultury ze stanowiska dyrektora IAM Paweł Potoroczyn poinformował 6 września. Jego zdaniem odbyło się to "z naruszeniem obowiązującego prawa, przed wygaśnięciem prawnie wiążącego kontraktu". Resort kultury na swojej stronie internetowej uzasadnia tę decyzję "utratą zaufania (...) do dyrektora IAM oraz trudnościami we współpracy (...) w obliczu nowych wyzwań i konieczności modyfikacji polityki promocji polskiej kultury za granicą".

Paweł Potoroczyn zapowiada wejście z tą sprawą na drogę sądową, a nowy dyrektor IAM Krzysztof Olendzki rozpoczął urzędowanie 7 września. Spotkał się z zespołem instytutu, nam powiedział zaś, że na razie za wcześnie, by mówić o planach placówki.

Wiceminister kultury Jarosław Sellin tłumaczył z kolei powody odwołania Pawła Potoroczyna i zarysował przyszłość współpracy IAM ze swoim ministerstwem. Podkreślił, że minister kultury Piotr Gliński podjął decyzję o zwolnieniu dyrektora instytucji po rozmowie, która przekonała go, że jego zadania powinien przejąć ktoś inny.

Połączyliśmy się także z Pawłem Potoroczynem, który mówił m.in. o tym, że uznaje prawo ministra kultury do mianowania na stanowiska ludzi, na których kompetencjach polega. Jego sprzeciw budzi jednak prawna strona zwolnienia go ze stanowiska.

Zdań wszystkich stron tego sporu wysłuchają Państwo w nagraniu audycji.

***

Rozmawiali: Kamil Radomski i Aldona Łaniewska-Wołłk

Goście: Paweł Potoroczyn, Jarosław Sellin, Krzysztof Olendzki

Data emisji: 7.09.2016

Godzina emisji: 16.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mc/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Potoroczyn: IAM nie służy do zabawiania Polonii

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 19:10
Dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza odniósł się w Dwójce do zarzutów wiceministra spraw zagranicznych Jana Dziedziczaka o niegospodarność i niską skuteczność jego placówki.
rozwiń zwiń