X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdzie dziś szukać awangardy w architekturze?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 17:57
- Żyjemy w momencie, w którym architekt już dawno dał sobie odebrać albo celowo zrezygnował z roli kogoś, kto odpowiada i rozwiązuje społeczne problemy. Natomiast pytanie jest takie, czy architektura nie powinna się tymi społecznymi problemami zajmować? - mówiła w Dwójce Dorota Leśniak-Rychlak, redaktor naczelna czasopisma "Autoportret".
Audio
  • Dorota Leśniak-Rychlak, Maciej Miłobędzki i Marcin Wicha o architekturze awangardy (Wybieram Dwójkę
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: qoppi/Shutterstock

Ostatni numer kwartalnika poświęcony jest architekturze awangardy. - Być może trzeba jej szukać w ogóle poza polem architektury, tylko w momencie, kiedy w jakiś inny sposób są reorganizowane stosunki społeczne. Być może to jest to miejsce, gdzie jakaś luka na architekturę awangardową, zupełnie inaczej zdefiniowaną, może się pojawić - zastanawiała się Dorota Leśniak-Rychlak.

Czytaj także
pap Bolesław Stelmach 1200.jpg
Bolesław Stelmach: ład przestrzenny jest wartością

Na łamach nowego"Autoportretu" możemy przeczytać m.in. tekst Macieja Miłobędzkiego. Zdaniem architekta przykładów architektury awangardowej należy szukać dziś poza światem zachodnim. - W tym naszym "pierwszym świecie" trudno o architekturę, która przekraczając pewne granice stanowiłaby odpowiedź na jakieś realne, społeczne, polityczne czy jakiekolwiek inne problemy. Szukać należałoby raczej na peryferiach tego wielkiego świata, dlatego że tam te problemy, po pierwsze, manifestują się w sposób dużo bardziej wyraźny, a poza tym rozwiązywanie potrzeb wymaga też zupełnie niestandardowych narzędzi - tłumaczył.

W dyskusji na temat nurtów w architekturze awangardowej i kształtowaniu się ich na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci brał również udział pisarz i grafik Marcin Wicha. Więcej w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Bartosz Panek

Goście: Dorota Leśniak-Rychlak (redaktor naczelna czasopisma "Autoportret"), Maciej Miłobędzki (architekt), Marcin Wicha (pisarz, grafik)

Data emisji: 7.02.2018

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę.

pg/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bolesław Stelmach: ład przestrzenny jest wartością

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 20:00
- Instytut będzie promował myślenie o architekturze w kategoriach przestrzeni społecznej, która służy nie tylko do mieszkania, ale także do odpoczynku i spotykania się z innymi ludźmi – powiedział p.o. dyrektora Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dom Hansenów. Manifest Formy Otwartej otwiera się na zwiedzających

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 17:40
W cyklu "Mikrokosmosy" odwiedziliśmy wyjątkowe miejsce - położony nad Bugiem dom Hansenów w Szuminie.
rozwiń zwiń