X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dom Hansenów. Manifest Formy Otwartej otwiera się na zwiedzających

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 17:40
W cyklu "Mikrokosmosy" odwiedziliśmy wyjątkowe miejsce - położony nad Bugiem dom Hansenów w Szuminie.
Audio
  • Dom Hansenów otwiera się na zwiedzających (Mikrokosmosy/Dwójka)
Dom Hansenów w Szuminie
Dom Hansenów w SzuminieFoto: Igor Hansen

Wraz z końcem 2017 roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie stało się właścicielem domu Hansenów. Drewniany obiekt, położony w Szuminie, niedaleko Łochowa, jest przestrzennym manifestem Formy Otwartej – idei, którą Oskar Hansen uczynił osią swojej twórczości architektonicznej, artystycznej i dydaktycznej.

Od 2014 roku dom znajduje się pod opieką Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, a pod koniec 2017 roku stał się oddziałem tej instytucji.

Od maja 2014 r. dom należy do Iconic Houses Network - sieci zrzeszającej domy słynnych architektów. Obecnie trwają w nim prace konserwatorskie. Wiosną będzie udostępniany do zwiedzania, a w przyszłości będą się w nim odbywać wydarzenia artystyczne i warsztaty.

W audycji o swoich rodzicach - Zofii i Oskarze Hansenach opowiadał ich syn Igor, a przewodnikami po domu w Szuminie byli kuratorzy MSN - Aleksandra Kędziorek i Tomasz Fudala.

***

Tytuł audycji: Mikrokosmosy

Przygotowała: Justyna Piernik

Data emisji: 4.02.2018

Godzina emisji: 15.01

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Architektura i wszechświat. Polska na weneckim Biennale

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 11:12
- Proponujemy stworzenie wystawy na temat wyobraźni przestrzennej, która pozwala nam połączyć skalę ludzką ze skalą planety - mówiła Anna Ptak, kuratorka "Amplifikacji natury", zwycięskiego projektu wystawy w Pawilonie Polskim na 16. Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji w 2018 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bolesław Stelmach: ład przestrzenny jest wartością

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 20:00
- Instytut będzie promował myślenie o architekturze w kategoriach przestrzeni społecznej, która służy nie tylko do mieszkania, ale także do odpoczynku i spotykania się z innymi ludźmi – powiedział p.o. dyrektora Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.
rozwiń zwiń