X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miłość w stalinowskim więzieniu - słuchowisko

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 09:00
W sobotnim "Wieczorze ze słuchowiskiem" zapraszamy na dramat radiowy "W każdą pierwszą niedzielę" na podstawie opowiadania Andrzeja Mularczyka.
Areszt śledczy przy ulicy Rakowieckiej na warszawskim Mokotowie
Areszt śledczy przy ulicy Rakowieckiej na warszawskim MokotowieFoto: PAP/Leszek Szymański

Zrealizowane w 1988 roku słuchowisko odwołuje się do autentycznego zdarzenia. Jest to historia miłości, która zrodziła się w więzieniu na Rakowieckiej.

Wydarzenia zostały opisane w zbiorze reportaży Andrzeja Mularczyka "Czyim ja żyłem życiem" pod tytułem "Kreska, kropka, kreska".

Więzienny mur dzieli parę bohaterów: młodą dziewczynę oskarżoną o działalność przeciw władzy ludowej i współudział w głośnym zabójstwie dziennikarza radiowego Stefana Martyki i bohatera powstania warszawskiego Sławbora. Rozmawiają alfabetem Morse'a, zwierzają się sobie, codzienne rozmowy sprawiają, że rodzi się uczucie, skazane na wyobraźnię. Miłość, która jest marzeniem, jest zarazem ucieczką od straszliwej więziennej rzeczywistości, dodaje sił, pozwala przetrwać. Umawiają się, że ten, kto wyjdzie pierwszy z więzienia, będzie na drugiego czekał w kościele na Czerniakowskiej, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Po latach oczekiwania następuje wymarzone spotkanie.
Słuchowisko wyreżyserował Zdzisława Dąbrowski. W obsadzie: Joanna Szczepkowska, Ewa Dałkowska, Krzysztof Kowalewski, Mariusz Benoit i inni.

21 grudnia (sobota), godz. 22.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łączka na Powązkach - tajemnice kwatery ofiar komunizmu

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2013 19:30
- W połowie lat 50. obszar Kwatery Ł został przysypany warstwą ziemi i gruzu. To raz na zawsze miało wyeliminować możliwość odnalezienia grobu pomordowanych - mówił w Dwójce prof. Krzysztof Szwagrzyk, kierownik grupy ekshumacyjnej na warszawskich Powązkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieta szpieg, która kochała Polskę, przygody i mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2013 17:00
- Krystyna Skarbek była żarliwą polską patriotką, żyła pełnią życia i miała wielu kochanków. Walczyła o wolność dla Polski i próbowała wywalczyć wolność dla siebie - mówiła w Dwójce Clare Mulley, autorka książki "Kobieta szpieg".
rozwiń zwiń