Przychodzi duch do carskiego urzędnika...

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2021 16:02
W audycji przypomnieliśmy słuchowisko według opowiadania Włodzimierza Odojewskiego "O martwym ciele nie wiadomo do kogo przynależącym". Zapraszaliśmy na nie w sobotę od godziny 19.30 - w doborowej obsadzie - między innymi z udziałem Artura Barcisia, Adama Ferencego czy Marcina Trońskiego.  
Artur Barciś
Artur BarciśFoto: PR

Jest to satyra na zbiurokratyzowane instytucje sądów carskiej Rosji. Carskiego urzędnika sądowego odwiedza duch człowieka, którego martwe ciało jest w dyspozycji urzędu. Duch prosi o zwrot ciała, aby móc połączyć się z nim. Urzędnik mnoży jednak przeszkody...

***

Włodzimierz Odojewski "Opowieść o martwym ciele nie wiadomo do kogo przynależącym" (prod. 2005)

adaptacja i reżyseria: Jan Warenycia, realizacja akustyczna: Tomasz Perkowski, opracowanie muzyczne: Małgorzata Małaszko

obsada: Adam Ferency (Doktór), Artur Barciś (Duch), Sylwester Maciejewski (Sędzia), Marcin Troński (Sewastianycz), Andrzej Blumenfeld (Przyjaciel), Tadeusz Borowski (Woźny)

***

Tytuł audycji: Wieczór ze słuchowiskiem

Data emisji: 23.10.2021

Godzina emisji: 19.30

Zobacz więcej na temat: słuchowisko
Czytaj także

Janusz Kukuła: Muzeum Teatru Polskiego Radia będzie żywym miejscem

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 12:00
- Muzeum będzie miejscem, gdzie będziemy wracać do przeszłości. Ale nie tylko, bo adresatami naszej pracy są dzieci i młodzież, która jest najważniejsza. Bo przecież kiedyś to będzie ich świat i ich radio - mówił w Dwójce Janusz Kukuła, jeden z inicjatorów powstania Muzeum.
rozwiń zwiń