X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czeski saksofon wojenny

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 13:00
W sobotę radiowa Dwójka i Teatr Polskiego Radia przypomną nagrodzone na Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2005" słuchowisko według autobiograficznego opowiadania Josefa Škvoreckiego - jednego z najwybitniejszych czeskich prozaików: "Saksofon basowy".
Saksofon
Saksofon Foto: Gudka/Flickr, lic. CC BY 2.0 (fragm.)

Akcja słuchowiska rozgrywa się w Kostelcu podczas II wojny światowej. Punktem wyjścia fabuły jest dylemat  moralny młodego czeskiego saksofonisty, rozważającego prośbę szefa orkiestry niemieckiej o zastąpienie chorego muzyka podczas koncertu dla żołnierzy Wehrmachtu i SS. Josef obawia się, że jego bezinteresowna pomoc może zostać uznana przez rodaków za zdradę, dlatego postanowia posłużyć się fortelem.
Adaptacja autobiograficznego opowiadania Josefa Škvoreckiego jest w istocie pretekstem do rozważań o sztuce (głównie o muzyce), o wpływie przypadku na ludzkie losy, bezsensowności myślenia w kategoriach winy zbiorowej...
Twórcy słuchowiska: Andrzej Piszczatowski, Maria Olszewska, Małgorzata Małaszko i Grzegorz Piotrowski otrzymali Grand Prix V Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2005

***

adaptacja i reżyseria: Andrzej Piszczatowski.

realizacja akustyczna: Maria Olszewska

opracowanie muzyczne: Małgorzata Małaszko

ze specjalnym udziałem saksofonisty Grzegorza Piotrowskiego

obsada: Mariusz Benoit, Łukasz Lewandowski, Arkadiusz Bazak, Marek Obertyn, Adam Ferency, Aleksandra Konieczna, Krzysztof Kowalewski, Aleksander Trębczyński.

7 czerwca (sobota), godz. 22.45-23.30

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hanoch Levin: komedie męczarni i inne sceny

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 10:00
– Jest twórcą szalenie uniwersalnym, który genialnie porusza się po wielu literackich formach – mówiła w Dwójce Ana Lewicka o wielorodzajowym dziele Hanocha Levina, znakomitego izraelskiego dramaturga, pisarza, poety i reżysera teatralnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olgierd Łukaszewicz: widzowie teatrów – organizujcie się!

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 16:00
– Publiczności - popierajcie swoje teatry! – apelował w Międzynarodowym Dniu Teatru wybitny aktor i prezes Związku Artystów Scen Polskich, który zapowiedział w Dwójce, że niebawem ustąpi miejsca na tym stanowisku jednemu z młodszych kolegów.
rozwiń zwiń