REKLAMA

Diabeł Zapasiewicz zaprasza do piekieł

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 19:14
Zapraszamy na słuchowisko "Polonus w opałach" pisarza i dramaturga Jerzego Krzysztonia. 16 maja mija 35. rocznica śmierci tego twórcy.
Zbigniew Zapasiewicz, odtwórca roli Diabła w Polonusie w opałach Jerzego Krzysztonia w reżyserii Andrzeja Zakrzewskiego
Zbigniew Zapasiewicz, odtwórca roli Diabła w "Polonusie w opałach" Jerzego Krzysztonia w reżyserii Andrzeja ZakrzewskiegoFoto: PAP/CAF Andrzej Rybczyński

Radiowy spektakl, którego osobliwie długi tytuł brzmi "Polonus w opałach czyli facecycja w sosie diabelskim na skórze osobistej przez świadka naocznego, niejakiego Wędrowca-Kronikarza, trojga imion: Kalasantego, Józefa, Seweryna - zakonotowana...", to groteskowa wędrówka współczesnego Polaka po piekle, w którym główny bohater spotyka wiele historycznych postaci. W słuchowisku, którego premiera odbyła się w 1995 r., Jerzy Krzysztoń przeprowadza gorzki rozrachunek z polskimi wadami narodowymi.

"Polonus w opałach" Jerzego Krzysztonia

Reżyseria: Andrzej Zakrzewski

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Obsada: Zbigniew Zapasiewicz, Adam Bauman, Jerzy Rogowski, Ryszard Nawrocki, Krzysztof Kumor, Andrzej Krusiewicz, Andrzej Konopka, Marek Bargiełowski, Piotr Bąk

***

Na "Wieczór ze słuchowiskiem" zapraszamy w sobotę (13.05) w godz. 19.00-20.00.

mc/zi


Czytaj także

Zbigniew Zapasiewicz: najlepszy błazen i inteligent

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 19:00
Nigdy nie uważał, że osiągnął szczyty zawodu aktorskiego. Stworzył wiele kreacji scenicznych i filmowych. W każdej starał się pokazać racje i przyczyny postępowania swojego bohatera. Zapraszamy do wysłuchania pięciu gawęd o jednym z najlepszych polskich aktorów XX wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapasiewicz: czas na proste odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 16:05
W Dwójce ostatnie wspomnienie aktora o Teatrze Dramatycznym. Zbigniew Zapasiewicz opowiadał o grze w kości i opalaniu się na tarasie teatralnym, tajemniczej umiejętności Holoubka i głupim złudzeniu, że odrodzi scenę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie wcielenia Zbigniewa Zapasiewicza

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 19:00
– Wybitny aktor, który do perfekcji opanował sztukę transformacji – w Dwójce, w dniu 5. rocznicy śmierci Zbigniewa Zapasiewicza, wspominali go Janusz Majcherek, Andrzej Kołodyński, Maciej Englert i Janusz Zaorski.
rozwiń zwiń