Polskie Radio
Section05
Andrzej Zakrzewski

Andrzej Zakrzewski nieznany. "Cały czas czuło się jego obecność"

- Andrzejowi zawdzięczam całą masę rzeczy. Dzięki niemu, choć nigdy mu o tym nie mówiłem, zająłem się piosenką autorską. Mobilizował mnie do pisania. To była postać, która mobilizowała, a sama była niebywale cicha, przeskromna, za skromna, jakby go nie było, ale cały czas czuło się jego obecność - mówi bard Andrzej Brzeski. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Artur Andrus Natalia Grzeszczyk Andrzej Zakrzewski KULTURA

Wobec wyborów, czyli słynna partita Stanisława Grochowiaka

W dwójkowym cyklu "Słuchowisko na lato" w tym tygodniu przypominamy z fonoteki Teatru Polskiego Radia adaptację dramatu Stanisława Grochowiaka pt. "Partita na instrument drewniany" w adaptacji i reżyserii Andrzeja Zakrzewskiego. Przed odbiorniki zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 20.30. Słuchowisko miało swoją radiową premierę w listopadzie 1996 roku.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Zakrzewski Polecamy słuchowisko Stanisław Grochowiak

"Rekonstrukcja poety" - zwycięskie słuchowisko w plebiscycie słuchaczy radiowej Dwójki

"Rekonstrukcja poety" Zbigniewa Herberta w adaptacji i reżyserii Andrzeja Zakrzewskiego to zwycięskie słuchowisko w plebiscycie zorganizowanym przez radiową Dwójkę z okazji 79. urodzin programu (42% głosów), Do posłuchania spektaklu z udziałem m.in. Zbigniewa Zapasiewicza i Gustawa Holoubka zapraszamy już jutro, 1 marca o godz. 22.15. Premiera słuchowiska odbyła się w 1995 roku.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Zakrzewski Polecamy