X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Andrzej Zakrzewski

Andrzej Zakrzewski nieznany. "Cały czas czuło się jego obecność"

- Andrzejowi zawdzięczam całą masę rzeczy. Dzięki niemu, choć nigdy mu o tym nie mówiłem, zająłem się piosenką autorską. Mobilizował mnie do pisania. To była postać, która mobilizowała, a sama była niebywale cicha, przeskromna, za skromna, jakby go nie było, ale cały czas czuło się jego obecność - mówi bard Andrzej Brzeski. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Artur Andrus Natalia Grzeszczyk Andrzej Zakrzewski KULTURA

Wobec wyborów, czyli słynna partita Stanisława Grochowiaka

W dwójkowym cyklu "Słuchowisko na lato" w tym tygodniu przypominamy z fonoteki Teatru Polskiego Radia adaptację dramatu Stanisława Grochowiaka pt. "Partita na instrument drewniany" w adaptacji i reżyserii Andrzeja Zakrzewskiego. Przed odbiorniki zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 20.30. Słuchowisko miało swoją radiową premierę w listopadzie 1996 roku.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Zakrzewski Polecamy słuchowisko Stanisław Grochowiak

"Rekonstrukcja poety" - zwycięskie słuchowisko w plebiscycie słuchaczy radiowej Dwójki

"Rekonstrukcja poety" Zbigniewa Herberta w adaptacji i reżyserii Andrzeja Zakrzewskiego to zwycięskie słuchowisko w plebiscycie zorganizowanym przez radiową Dwójkę z okazji 79. urodzin programu (42% głosów), Do posłuchania spektaklu z udziałem m.in. Zbigniewa Zapasiewicza i Gustawa Holoubka zapraszamy już jutro, 1 marca o godz. 22.15. Premiera słuchowiska odbyła się w 1995 roku.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Zakrzewski Polecamy

"Towarzyski psiarz" - reportaż Olgi Mickiewicz

Cichy, niepozorny, ale też bardzo towarzyski miłośnik ludzi i zwierząt. Jak mówi Artur Andrus - kompaktowy, wszędzie się zmieści. Od ponad 40 lat pracuje w radiu, chociaż przed mikrofonem zasiada rzadko. Mowa o Andrzeju Zakrzewskim, który przez długi czas był szefem redakcji rozrywki w Trójce i namówił do współpracy najbardziej znanych polskich twórców kabaretowych.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Zakrzewski Olga Mickiewicz radio rozrywka Trójka