Muzyka filmowa Adama Walacińskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 10:42
W Dwójce wspominaliśmy autora ścieżek dźwiękowych do takich filmów jak "Faraon" czy "O dwóch takich, co ukradli księżyc".
Audio
  • Muzyka filmowa Adama Walacińskiego (Muzyka w kadrze/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Geralt/Pixabay/domena publiczna

W audycji "Muzyce w kadrze" przyjrzeliśmy się twórczości prof. Adama Walacińskiego, zmarłego 3 sierpnia kompozytora muzyki filmowej, niesłusznie, naszym zdaniem, kojarzonego głównie z serialem "Czterej pancerni i pies", a mającego na swoim koncie wiele innych, większych osiągnięć.

W odkrywaniu tej zbyt mało znanej karty polskiej muzyki filmowej pomagała nam dr Ewa Czachorowska-Zygor z Akademii Muzycznej w Krakowie, której dysertacja poświęcona była właśnie Adamowi Walacińskiemu.

To w pierwszej godzinie, a w drugiej - muzyka filmowa z latem w tle, czyli skojarzenia najróżniejsze: wakacje, morze, podróże, miasta dalekie...

***
Tytuł audycji: Muzykę w kadrze 

Prowadzą: Mariusz Gradowski i Grzegorz Dąbrowski

Data emisji: 22.08.2015

Godzina emisji: 17.00

jp/bch

Czytaj także

Filmowa twórczość nie tylko Pendereckiego

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2015 22:15
Kompozytorzy, którzy w Dwójce pojawiają się często w repertuarze koncertowym, mają na swoim koncie także muzykę do filmów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie tylko "House of Cards". Muzyka w serialach

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2015 10:00
Zapraszamy do wysłuchania drugiego odcinka naszego "sezonu" na muzykę w serialach. W programie nowości i absolutna klasyka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ennio Morricone i "Malena" na upały

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2015 18:00
Środek lata, wakacje, upał, powietrze stoi w miejscu i tylko żar się leje z nieba. W taką pogodę my wybieramy się do Włoch, by pomówić o współpracy Giuseppe Tornatore i Ennio Morricone.
rozwiń zwiń