Saksofon w muzyce filmowej

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 15:29
Audycję "Muzyka w kadrze" zaczęliśmy od filmowych kompozycji saksofonisty i wielkiego jazzmana Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza.
Audio
  • Saksofon w muzyce srebrnego ekranu (Muzyka w kadrze/Dwójka)
Jerzy Duduś Matuszkiewicz jest twórcą tematów muzycznych do takich filmów i seriali jak Stawka większa niż życie, Czterdziestolatek, Janosik czy Jak rozpętałem drugą wojnę światową
Jerzy Duduś Matuszkiewicz jest twórcą tematów muzycznych do takich filmów i seriali jak "Stawka większa niż życie", "Czterdziestolatek", "Janosik" czy "Jak rozpętałem drugą wojnę światową"Foto: PAP/Leszek Szymański

Punktem wyjścia audycji była wydana niedawno siedmiopłytowa antologia zawierająca przekrój filmowej (zarówno instrumentalnej, jak i piosenkowej) twórczości Matuszkiewicza. W drugiej części audycji poszliśmy tropem saksofonu w muzyce filmowej - znalazły się w niej fragmenty muzyki Johna Williamsa, Leonarda Rosenmana, Johna Barry'ego i innych z saksofonem w roli głównej. 

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadzą: Mariusz Gradowski i Grzegorz Dąbrowski

Data emisji: 15.10.2017

Godzina emisji: 12.00

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Urodziny twórcy muzyki do "Króla Lwa"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 11:00
W pierwszej po wakacyjnej przerwie audycji "Muzyka w kadrze" świętowaliśmy urodziny Hansa Zimmera, jednego z najważniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GAD Records, czyli jak wydać muzykę filmową

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 13:00
Gościem audycji był Michał Wilczyński, szef wydawnictwa, którego jedną z nowości jest m.in. "Wielki Szu" Andrzeja Korzyńskiego.
rozwiń zwiń