Gitarowe ścieżki dźwiękowe. "Thor: miłość i grom" i inne filmy

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2022 11:00
W kolejnej "Muzyce w kadrze" podążaliśmy filmowymi tropami gitarzystów i gitar. Zaczęliśmy od filmu, który ten temat zainspirował, czyli od ścieżki dźwiękowej Michaela Giacchino i Nami Melumad do filmu "Thor: Love and Thunder" ("Thor: miłość i grom"), gdzie gitar jest mnóstwo! Polska premiera tego filmu miała miejsce 8 lipca.
Thor, w tej roli Chris Hemsworth
Thor, w tej roli Chris Hemsworth Foto: Shutterstock.com/Anton_Ivanov

"Thor: Love And Thunder" wytwórni Marvel ukazuje Boga Piorunów w obliczu wyzwania, z jakim dotąd się nie zetknął - konieczności znalezienia wewnętrznego spokoju. Jednak na emeryturę nie pozwoli Thorowi przejść galaktyczny zabójca Gorr Rzeźnik Bóstw pragnący wymordować wszystkich bogów.

Aby się mu przeciwstawić, Thor wzywa na pomoc Królewską Walkirię, Korga oraz swoją byłą, Jane Foster, która - ku jego zdziwieniu - posługuje się jego magicznym młotem, Mjolnirem, nie gorzej niż on sam. Razem wyruszają w pełną niebezpieczeństw kosmiczną podróż, by rozwiązać zagadkę zemsty Rzeźnika Bóstw i powstrzymać go, nim będzie za późno. Reżyserem filmu jest Taika Waititi, a producentami Kevin Feige i Brad Winderbaum.

(Opis pochodzi od dystrybutora)

Ponadto w audycji:

  • trochę muzyki surfowej (modne filmy lat 60.),
  • ścieżki dźwiękowe Marka Knopflera,
  • interpretacje Billa Frisella,
  • gitara Rya Coodera,
  • brzmienie Daniela Lanois (także z muzykami U2, czyli świetna ścieżka do "The Million Dollar Hotel" Wima Wendersa!),
  • filmowa muzyka od Pink Floyd,
  • a także - w 30 rocznicę wydania - muzyka Erica Claptona do filmu "Rush", ze słynnym "Tears in Heaven".

- Co jeszcze? Proszę sprawdzić.


Posłuchaj
89:57 2022_09_10 11_00_05_PR2_Muzyka_w_kadrze.mp3 Gitarowe ścieżki dźwiękowe. "Thor: miłość i grom" i inne filmy (Muzyka w kadrze/Dwójka)

 

Zwiastun filmu "Thor: miłość i grom":

[YouTube/Marvel Polska]


***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 10.07.2022

Godzina emisji: 11.00

Czytaj także

Muzyka z filmu "Stop-Zemlia"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2022 14:00
W kolejnej "Muzyce w kadrze" m.in. mocny wist, czyli temat z serialu "Moon Knight" od egipskiego kompozytora Heshama Naziha (ciekawy twórca, przyjrzymy mu się bliżej), Alexandre Desplat i jego nowa muzyka do dramatu kryminalnego "Skrytka" ("The Outfit"), premiera serialowej piosenki od Micka Jaggera.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyka z seriali kostiumowych

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2022 12:30
W kolejnej "Muzyce w kadrze" pojawiła się m.in. nowa muzyka z seriali i filmów kostiumowych, czyli dowiedzieliśmy się, jak zgrabnie opowiadać o XIX wieku i początkach XX wieku.
rozwiń zwiń