X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

EtnoKraków. Awangarda tradycji Bałtyku i Korei

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 16:00
Przypominamy krakowskie występy koreańskiego Ensemble Sinawi, Laiksne z Łotwy oraz estońskiej wokalistki i skrzypaczki Maarji Nuut.
Estoński zespół Laiksne działa już od ponad dwóch dekad
Estoński zespół Laiksne działa już od ponad dwóch dekadFoto: Mat. prasowe

"Sinawi" w koreańskiej muzyce ludowej czy folkowej oznacza improwizację. Pomysł na stworzenie grupy zrodził się podczas spotkań i studiów nad prawdziwą naturą tradycyjnej muzyki koreańskiej. Na spotkania te składały się między innymi warsztaty oparte o tematykę rytmów, solowej muzyki instrumentalnej, pieśni szamańskich, istoty pansori (gatunku nazywanego koreańską operą) oraz wielu innych aspektów tradycyjnej muzyki. Poszukiwano odpowiedzi na pytanie o przyszłość koreańskiej muzyki, także tej improwizowanej, znajdującej swe źródło i oparcie w tradycji. Z takich doświadczeń, łączących wiedzę i pasję, intelekt i emocje zrodziła się fascynująca twórczość zespołu.

Folkowy zespół Laiksne powstał w 1993 roku w Rydze. Na jego repertuar składają się dynamiczne pieśni rytualne i łotewskie piosenki liryczne, a także tradycyjna muzyka taneczna. Wokalna formuła proponowana przez grupę jest mocno zakorzeniona w tradycji, ale Laiksne otwarte jest także na wpływy muzyki współczesnej. Proponowane przez zespół pieśni i melodie pochodzą z terenu całej Łotwy, szczególnie jednak z kręgu Latgalii na wschodzie kraju, gdzie tradycje folklorystyczne są dobrze zachowane.

Maarja Nuut, skrzypaczka i wokalistka z północnej Estonii, jest zafascynowana twórczością starych wiejskich muzykantów – zarówno melodyjnością ich piosenek, jak i konstrukcją utworów, a także swoistą transowością. Minimalistyczne dźwięki loopera Maarji zabierają słuchacza w wyimaginowaną podróż w stronę ciągle zmieniających się dźwiękowych krajobrazów, które łączą tradycyjne taneczne melodie, piosenki i elementy muzyki live electronics.

Więcej o Festiwalu EtnoKraków>>>

***

Retransmisja audio - na antenie Dwójki - oraz wideo - na naszej stronie - w środę (29.07) w godz. 19.00-22.30. W "Podróż na jeden koncert" zaprasza Kuba Borysiak.

materiały promocyjne/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kiedyś Sardyńczycy śpiewali bez okazji"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 18:07
- Pieśni świeckie wykonywano na co dzień, przy kieliszku wina, z przyjaciółmi. Dziś robi się z tego spektakl - opowiadali członkowie legendarnej grupy Cuncordu e Tenore de Orosei.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Kalaniemi: bardzo lubię śpiewać po szwedzku

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2015 14:26
- Od strony mojej matki jestem szwedzkojęzyczną Finką. W ostatnich latach zgłębiałam swoje szwedzkie korzenie - mówiła podczas EtnoKrakowa fińska wirtuozka akordeonu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hańba! "Gramy w 1935. Nie wiemy, co będzie dalej"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2015 18:00
Zespół Hańba! – artyści festiwalu EtnoKraków – to muzyczna prowokacja, a zarazem swoisty wehikuł czasu przenoszący słuchaczy do międzywojennej Polski.
rozwiń zwiń