Festiwal Miłosza, czyli wielkie święto poezji

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 16:40
Gośćmi audycji były Olga Brzezińska i Oliwia Fryc, z którymi rozmawialiśmy o tegorocznej odsłonie Festiwalu Miłosza.
Audio
  • O kolejnej odsłonie Festiwalu Miłosza (Wybieram Dwójkę)
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: mat. promocyjne

Festiwal Miłosza to organizowane co roku największe święto poezji w Polsce i w Europie Środkowej. Każdą edycję odwiedzają największe gwiazdy światowej literatury. Festiwal zrodził się z organizowanych w 1997 i 2000 roku przez noblistów Wisławę Szymborską i Czesława Miłosza Krakowskich Spotkań Poetów Wschodu i Zachodu. W pięć lat po śmierci poety Czesława Miłosza Instytut Książki zorganizował pierwszą edycję festiwalu, noszącą tytuł "Zniewolony umysł".

"Wspólnie zadbamy o to, by między 6 a 9 czerwca w Krakowie wszyscy poczuli się jak w domu – domu wypełnionym poezją. Przygotowaliśmy wydarzenia dla dzieci i ich rodziców, seniorów i osób głuchych, wybraliśmy lokalizacje festiwalowe przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami i zaplanowaliśmy zieloną strefę relaksu" – czytamy w manifeście tegorocznego wydarzenia, o którym opowiadały Olga Brzezińska i Oliwia Fryc.

***

Rozmawiał: Jakub Kukla

Data emisji: 22.05.2019

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę.

mko

Czytaj także

"Być może poezja zawsze była polityczna". Festiwal Miłosza 2017

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 12:48
-  Czy poezja bierze udział w debacie politycznej? Tak, w tym momencie ma to w Szwecji miejsce - opowiadała w Dwójce Linn Hansén, poetka, która gościła na tegorocznym Festiwalu im. Czesława Miłosza
rozwiń zwiń