Dwa kółka i wielkie miasto. Rowerowa historia Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2026 11:15
W warszawskim Muzeum Woli można zobaczyć, jak rower zmienia Warszawę. Wystawa "Bez trzymanki" z pewnością spodoba się amatorom dwóch kółek.
Widok z wystawy, Bez trzymanki. Jak rower zmienia Warszawę
Widok z wystawy, "Bez trzymanki. Jak rower zmienia Warszawę"Foto: Tomek Kaczor - Muzeum Warszawy, 2026

Posłuchaj audycji "Kwadrans bez muzyki"<<<

Na rowerach jeździli wszyscy - od tęgich głów, po robotników, dzieci czy zawodowych kolarzy. Ta wystawa to opowieść o znaczeniu jazdy na rowerze - we wszelkich wymiarach. Prowadzi nas trasą: od lokalnych warsztatów i fabryk aż po ulice i ścieżki, wszędzie tam gdzie prowadzą nas "dwa kółka".

Małgorzatę Nieciecką-Mac po wystawie "Bez trzymanki" oprowadzał jej kurator - Konrad Schiller.

***

Tytuł audycjiKwadrans bez muzyki

PrzygotowanieMałgorzata Nieciecka-Mac

Data emisji: 11.06.2026

Godz. emisji: 11.00

Czytaj także

Muzeum Archeologiczne w Warszawie po remoncie. Nie obyło się bez znalezisk

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2026 10:11
- W czasie remontu przekopany i przebadany został cały teren dziedzińca Arsenału Warszawskiego. Znaleźliśmy m.in. pamiątki i zabytki z czasów II wojny światowej, np. szablę ułańską, a także trochę militariów pochodzących jeszcze z czasów Rzeczpospolitej, kiedy nasz obiekt był najważniejszą zbrojownią artyleryjską w Polsce - mówił w Dwójce dr Wojciech Brzeziński, dyrektor Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.
rozwiń zwiń