Bum Bum Orkestar. Poczuj moc bałkańskich wesel

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 15:21
- Zaczęliśmy od wykonywania utworów weselno-pogrzebowych orkiestr bałkańskich, ale coraz częściej gramy swoje melodie - mówił w Dwójce Oliwier Andruszczenko, klarnecista warszawskiego zespołu.
Audio
  • Oliwier Andruszczenko o twórczości zespołu Bum Bum Orkestar. Rozmawia Agnieszka Grzybowska (Źródła/Dwójka)
Wśród artystów 7. Festiwalu Nowej Muzyki Żydowskiej znalazła się m.in. Bum Bum Orkestar (na zdjęciu występ zespołu podczas Nowa Tradycja 2015)
Wśród artystów 7. Festiwalu Nowej Muzyki Żydowskiej znalazła się m.in. Bum Bum Orkestar (na zdjęciu występ zespołu podczas "Nowa Tradycja" 2015)Foto: Bartosz Wojciechowski/PR2

Bum Bum Orkestar zdobył II miejsce w 18. Konkursie Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Grupa zdobyła także uznanie publiczności w postaci nagrody "Burza Braw". Wszystko za sprawą porywającej fuzji muzyki bałkańskiej, klezmerskiej i polskiej. Klarnecista zespołu Oliwier Andruszczenko opowiadał, że był zaskoczony dużym zapotrzebowaniem na tego typu granie w Polsce. - Gdy zaczynaliśmy, nie myśleliśmy o koncertach i zarabianiu pieniędzy. Chcieliśmy po prostu bawić się muzyką. Jednak pierwsze występy pokazały nam, że ludzie reagują szaleństwem na nasze dźwięki - wspominał muzyk.

W rozmowie z Agnieszką Grzybowską Andruszczenko zdradził też, w jaki sposób Bum Bum Orkestar tworzy swoje taneczne przeboje.

***

Materiał przygotowała: Agnieszka Grzybowska

Prowadzi: Kuba Borysiak

Gość: Oliwier Andruszczenko (klarnecista z zespołu Bum Bum Orkestar)

Data emisji: 27.05.2015

Godzina: 12.16

Materiał został wyemitowany w audycji "Źródła".

bch/mc

Czytaj także

"Nowa Tradycja": Grand Prix dla Banda Nella Nebbia!

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2015 22:30
Zespół został laureatem Grand Prix XVIII Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Franciszek Szpilman, lider zespołu, został wyróżniony Nagrodą Specjalną im. Czesława Niemena za wybitną osobowość artystyczną.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odpoczno. Zaczęło się od eksperymentu

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 18:36
– Zastanawiałem się, jak wpleść gitarę w polską muzykę tradycyjną – mówił Marcin Lorenc z zespołu Odpoczno, zdobywcy III nagrody w konkursie "Nowej Tradycji".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warszawska "nowa tradycja"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 15:09
- W naszej muzyce słychać, jaka była Warszawa i jak może żyć w naszych wspomnieniach - mówił Łukasz Owczynnikow z Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, która została wyróżniona podczas tegorocznego Festiwalu Nowa Tradycja.
rozwiń zwiń