X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawska "nowa tradycja"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 15:09
- W naszej muzyce słychać, jaka była Warszawa i jak może żyć w naszych wspomnieniach - mówił Łukasz Owczynnikow z Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, która została wyróżniona podczas tegorocznego Festiwalu Nowa Tradycja.
Audio
  • Muzycy Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej opowiadają o folklorze okresu międzywojennego (Dwójka/Źródła)
Warszawska Orkiestra Sentymentalna podczas występu na festiwalu Nowa Tradycja
Warszawska Orkiestra Sentymentalna podczas występu na festiwalu "Nowa Tradycja"Foto: Bartosz Wojciechowski

- Klimat folkloru ujmuje mnie tak bardzo, że jedynie w tej stylistyce czuję się na swoim miejscu - przyznaje Gabriela Mościcka, która zamiłowanie do tej stylistyki wyniosła z domu. Jej ojciec, znany publiczności jako Heniek Małolepszy, także czynnie uprawia ten rodzaj muzyki.

Heniek Małolepszy i Gabriela Mościska gośćmi Dwójki na Pikniku Naukowym w maju 2015

W rozmowie z Piotrem Kędziorkiem muzycy Warszawskiej  Orkiestry Sentymentalnej opowiadają m.in. o zauważalnym dziś rozkwicie zainteresowania muzyką okresu międzywojennego, o folklorze miejskim i wiejskim oraz o renesansie "warszawskości".

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Goście: Gabriela Mościcka, Marcin "Axis" Żebrowski oraz Łukasz Owczynnikow (Warszawska Orkiestra Sentymentalna), Miron Zajfert (promotor muzyki żydowskiej i tradycji Warszawy)

Data emisji: 22.05.2015

Godzina emisji: 12.00

fbi/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jej pasja to warszawski folklor

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 18:59
- Jestem bardzo mocno związana z prawobrzeżną częścią Warszawy. Nie chciałabym się przeprowadzać, bo lubię ten świat. Często śpiewam warszawskie piosenki, cały czas chodzą mi po głowie - przyznaje Matina Bocheńska, bohaterka reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawskie Combo Taneczne ożywia stare piosenki

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 15:15
Album "Przyznaj się" to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy lubią stare piosenki i klimat przedwojennej stolicy. Za wydawnictwem stoi grupa Warszawskie Combo Taneczne. - Kochamy klimat tamtych lat i staraliśmy się go jak najlepiej oddać, ale na swój sposób - opisał krążek frontman zespołu Jan Emil Młynarski.
rozwiń zwiń