X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Budz. Kazimierski laureat z Dębna Podhalańskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 17:00
- Jak chodziłem w dzieciństwie w odwiedziny do babci, to zawsze grał u niej gramofon. Gdy słyszałem muzykę, pojawiał się we mnie wewnętrzny błysk – powiedział  laureat baszty na 51. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.
Audio
  • Rozmowa z Andrzejem Budzem, laureatem baszty na 51. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu (Źródła/Dwójka)
  • Rozmowa z prof. Piotrem Dahligiem o festiwalach muzyki tradycyjnej, ich historii, roli i znaczeniu (Źródła/Dwójka)
Podczas tegorocznej edycji festiwalu organizowanego w Kazimierzu Dolnym zaprezentowało się 18 kapel, 32 zespoły śpiewacze, 14 instrumentalistów, 25 solistów śpiewaków.
Podczas tegorocznej edycji festiwalu organizowanego w Kazimierzu Dolnym zaprezentowało się 18 kapel, 32 zespoły śpiewacze, 14 instrumentalistów, 25 solistów śpiewaków.Foto: arway/Shutterstock.com

kazimierz_1200.jpg
Dwójka na miejscu. Posłuchaj relacji z Kazimierza nad Wisłą!

W rozmowie z Dwójką muzyk, który gra m.in. na takich instrumentach ludowych jak trombita, dwojnica i fujarka sześciootworowa, opowiadał o tym, jak rozwijała się jego muzyczna pasja w dzieciństwie i okresie wczesnoszkolnym.

Andrzej Budz wspominał również o swojej miłości do skrzypiec, a także o tradycji budowy instrumentów, której uczył się m.in. od swego dziadka.

Zachęcamy również do odsłuchania załączonego do artykułu nagrania rozmowy z prof. Piotrem Dahligiem na temat historii i znaczenia festiwali muzyki tradycyjnej.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadzi: Kuba Borysiak

Data emisji: 28.06.2017

Godzina emisji: 12.06

mz/jp


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kazimierz. "Zachować starą muzykę dla następnych pokoleń"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 15:06
– Festiwal ma być miejscem, gdzie muzyka żyje. Jeżeli nawet już nie słychać jej na weselach, to tam może ona zabrzmieć – mówiła Maria Baliszewska, dziennikarka Dwójki oraz jurorka konkursu 51. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.
rozwiń zwiń