Kapela ze Wsi Warszawa. Wibracje zza rogatek miasta

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 16:45
- Podczas pracy nad tym albumem, spotykaliśmy się z niezwykłą otwartością ze strony muzykantów. Nie zapomnę Marii Bienias z Woli Koryckiej, która powitała nas z uśmiechem i od razu nasmażyła nam górę racuchów – powiedziały Sylwia Świątkowska i Magdalena Sobczak-Kotnarowska.
Audio
  • Rozmowa z Sylwią Świątkowską i Magdaleną Sobczak-Kotnarowską z Kapeli ze Wsi Warszawa (Źródła/Dwójka)
Kapela ze Wsi Warszawa
Kapela ze Wsi WarszawaFoto: PAP/Michał Walczak

Goszczące w Dwójce wokalistki z Kapeli ze Wsi Warszawa opowiadały m.in. o współpracy z artystami z Mazowsza, których zaprosili do nagrywania ich najnowszego albumu "Re: Akcja Mazowiecka".

- Chcieliśmy pokazać dwa różne światy: ten istniejący za rogatkami miasta, i ten miejski, gdzie jednak inaczej rozumiemy muzykę. To było ważne, by poczuć wibrację tych ludzi i wysłuchać ich opowieści – powiedziały wokalistki Kapeli ze Wsi Warszawy, dodając, że ich album, nie bez powodu składa się z dwóch płyt.

- Na pierwszym krążku chcieliśmy pokazać nasz proces twórczy, a drugi oddaliśmy zaproszonym do nagrania muzykantom. Chcieliśmy, aby można było w pełni przenieść się do korzeni ich muzyki – dodały Sylwia Świątkowska i Magdalena Sobczak-Kotnarowska.

W nagraniu audycji posłuchamy również o poprzedniej płycie Kapeli "Wykorzenienie".

***

Rozmawiała: Piotr Kędziorek

Gość: Sylwia Świątkowska i Magdalena Sobczak-Kotnarowska (Kapela ze Wsi Warszawa)

Data emisji: 15.12.2017

Godzina emisji: 15.19

Materiał został wyemitowany w audycji "Źródła".

mz/mko

Czytaj także

Beskid Śląski i wszystkie kolory adwentu

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 17:45
- Adwent to był zawsze czas wyciszenia, podczas którego nie można było nosić czerwonych lub jaskrawych ubrań. To miał być czas ciemności – podkreśliła etnografka  Małgorzata Kiereś, mówiąc o zwyczajach w Beskidzie Śląskim.
rozwiń zwiń