Ryszard Wlazło i tradycyjna muzyka z radomskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 07:00
Bohaterem poniedziałkowych "Źródeł" był Ryszard Wlazło z Dąbrowy Górniczej, laureat I nagrody na 53. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą, wykonujący tradycyjną muzykę wsi radomskiej.
Audio
  • Ryszard Wlazło z Dąbrowy Górniczej, laureat I nagrody na 53. FKiŚL w Kazimierzu nad Wisłą opowiadał jak został muzykiem tradycyjnym (Dwójka/Źródła)
Ryszard Wlazło
Ryszard WlazłoFoto: Kuba Borysiak

W audycji posłuchaliśmy opowieści o życiu w Zagłębiu Dąbrowskim i muzyce radomskiej.

- Gram muzykę radomską, a mieszkam w Kłudnie. Mój tata, Jan Wlazło był wybitnym harmonistą. Wziąłem jego harmonię po jego śmierci do Dąbrowy Górniczej i postanowiłem się sam uczyć. Ojciec mnie nie uczył i bardzo tego żałuję, wtedy muzykę ludową wypierała muzyka elektroniczna. Tata zdobył Basztę w 1983 roku, zmarł w 1985 roku. Gdy jeszcze grał wesela, to dzwonił do mnie, aby pograć razem. Wtedy na zmianę z ojcem graliśmy na jednej pedałówce – mówił w "Źródłach” Ryszard Wlazło z Dąbrowy Górniczej. - W Radomiu mam brata, który próbuje grać na harmonii, myślę, że jeszcze rok, dwa i on również będzie grał. Nauczy się.

Zapraszamy do odsłuchania podcastu audycji.

 ***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadził: Kuba Borysiak

Data emisji: 8.07.2019

Godzina emisji: 15.15

gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tradycyjne melodie w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 13:15
We wtorkowych "Źródłach" zapowiedzieliśmy zbliżający się Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, najważniejsze tego typu wydarzenie jednoczące artystów, badaczy i muzyków ludowych z całej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzykę ludową trzeba mieć we krwi"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 11:00
- Nie da się jej zagrać z nut, trzeba wyssać z mlekiem matki - mówił w "Źródłach" Roman Wojciechowski, laureat Baszty ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazimierskie Baszty rozdane!

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 11:52
W Kazimierzu Dolnym nad Wisłą zakończył się 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. W "Źródłach" zaprezentowaliśmy zwycięzców konkursu w kategoriach: soliści śpiewacy, instrumentaliści, kepele, zespoł śpiewacze, Duży-Mały.
rozwiń zwiń