Paula Kinaszewska i Bartłomiej Woźniak: jesteśmy wolnymi strzelcami, te instytucje ratują nam skórę

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 20:00
- Zostaliśmy w bardzo trudnej sytuacji, jesteśmy wolnymi strzelcami, nie mamy dodatkowych etatów, lecz zajmujemy się tylko i wyłącznie muzyką - mówili muzycy zespołu WoWaKin.
Audio
Bartłomiej Woźniak i Paula Kinaszewska z synem Józiem.
Bartłomiej Woźniak i Paula Kinaszewska z synem Józiem.Foto: P.K., B.K.

Dla większej części WoWaKin, Pauli Kinaszewskiej i Bartłomieja Woźniaka, wykonawców wcześniej związanych z teatrem i filmem, rok 2020 miał być czasem bardzo aktywnej działalności koncertowej, także poza granicami Polski. Odwołane koncerty nie zniszczyły jednak morale tria, które wzięło udział w wielu projektach internetowych i dokonywało ostatnich szlifów swojej drugiej płyty.

- Pandemia nagle zaskoczyła, mieliśmy zaplanowane koncerty w Paryżu, Lipsku, Wilnie, w Kanadzie na Canadian Music Week. Czekaliśmy na to bardzo i nagle to wszystko prysło jak bańka mydlana. Została nam gorycz, że te wszystkie plany zostały zniweczone.

Kapela postanowiła nie poddawać się i natychmiast przeniosła działalność do sieci. - Była to dla nas ziemia nieznana, zgłosił się do nas Dom Kultury Praga (z którym Paula Kinaszewska współpracuje na stałe, prowadząc grupę dziecięcą grupę muzyczne Wesołe Mazurki z Pragi), dla którego wykonaliśmy nasz pierwszy koncert online. To zupełnie nowe, ciekawe doświadczenie - tłumaczyli muzycy WoWaKin. - Zostaliśmy w bardzo trudnej sytuacji, jesteśmy wolnymi strzelcami, nie mamy dodatkowych etatów, lecz zajmujemy się tylko i wyłącznie muzyką. Takie instytucje jak Dom Kultury Praga i Nadbałtyckie Centrum Kultury ratują nam skórę.

Oni z kolei z niecierpliwością czekają na możliwość spotkań bezpośrednich, na żywo. Z publicznością i z innymi muzykami.

***

Rozmawiał: Mateusz Dobrowolski

Data emisji: 30.04.2020

Godzina misji: 15.20

Wyemitowano w audycji "Źródła".

at

Czytaj także

Heniek Małolepszy: kultura siedzi

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 13:20
- Pojawiło się ostatnio coś takiego, jak "kultura w sieci". Moim zdaniem powinno być raczej "kultura siedzi" - mówił w audycji inicjującej akcję #folkwdomu warszawski muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jolanta Kossakowska: znajduję w muzyce ukryte siły

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 13:01
- Nastały bardzo ciężkie czasy dla wszystkich, ale muzycy i ludzie wrażliwi chyba bardziej odczuwają izolację. Wszystkie dziedziny, które opierają się na interakcji, kontakcie z publicznością czy sile wspólnego grania, takie jak sztuka, teraz wiążą się z tym, że ludzie cierpią - mówiła artystka.
rozwiń zwiń