X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Forum Muzyki Tradycyjnej

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 18:10
O Forum Maria Baliszewska rozmawiała z Januszem Prusinowskim. Jak przywrócić chęć uczestnictwa w muzyce, jak przywrócić obecność muzyki tradycyjnej w kulturze?
Audio

- Forum Muzyki Tradycyjnej grupuje ludzi zajmujących się zywą tradycją od lat. To srodowisko łączy fascynacja i miłość do polskiej tradycji muzycznej – powiedział Janusz Prusinowski, który był gościem audycji Marii Baliszewskiej.

Janusz Prusinowski mówił też o projekcie "Szkoła Mistrzów Tradycji". Skrzypkowie i harmoniści a także śpiewacy i tancerze uczą ludzi swego rzemiosła, swojej muzyki. W projekcie wzięli udział skrzypkowie Jan Gaca i Tadeusz Kubiak, Adam Tarnowski (skrzypek, który uczył gry na bębenku), harmonista Sławomir Czekalski, a warsztaty śpiewacze prowadziły piesniarki z Gałek Rusinowskich.

- Muzyka tradycyjna była muzyką uczestnictwa – podkreśla Janusz Prusinowski. – Nie było podziału na konsumentów i wykonawców. Pewnie, jedni potrafili grać doskonale, inni zaśpiewacjako tako po kielichu, a zatanczyć umiał każdy. Nie było takich, co nie mogli jakoś brać udziału, a dziś dzieci mówią 'my nie umiemy spiewać, my nie umiemy tańczyć". Coś tąpnęło w kulturze.

Maria Baliszewska i Janusz Prusinowski rozmawiali też o muzyce tradycyjnej – o samym pojeciu i otym, co ono  ze sobą niesie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mazurki królują na parkietach

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2011 12:00
Nie dancehall, nie electro, lecz stare dobre mazurki stać się mogą najmodniejszymi tanecznymi gatunkami najbliższych sezonów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wstępna Środa

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2011 16:23
W Wielkim Poście muzyka milknie. Instrumenty trzeba schować na długie tygodnie. Spiewane jednak są pieśni, przeznaczone specjalnie na ten czas.
rozwiń zwiń