Bajki dla odważnych

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 22:30
W "Źródłach" opowiemy o najnowszej publikacji "Bajki dla odważnych", zbiorze bajek zapisanych na Kujawach w latach 50. XX w., wybranych spośród bogatych zasobów Archiwum Folkloru Słownego Muzeum Etnograficznego w Toruniu.
Bajki dla odważnych
Foto: mandam / flickr / cc

Do książki, bogato ilustrowanej przez Barbarę Górkę, dołączona jest płyta z bajkami w formie słuchowiska. Publikacja - dzięki powiększonej czcionce oraz dołączonemu audiobookowi - jest także ciekawą propozycją dla osób z dysfunkcją wzroku. O publikacji opowie Agnieszka Kostrzewa z Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

Poza tym Małgorzata Litwinowicz i Jarek Kaczmarek z Grupy Studnia O. zaproszą na 8. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania "Średniowiecz(e)", który odbędzie się w dniach 13-17 listopada 2013 r. w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Dwójka jest patronem medialnym festiwalu.

Na audycję zaprasza Piotr Kędziorek.

8 listopada (piątek), godz. 12.00

Czytaj także

Śnieżka nie może się obudzić...

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 10:00
W opartym na słynnej baśni filmie Pablo Bergera książę ucieka przed królewną, a Śnieżka pozostaje uśpiona w gabinecie osobliwości. - Zakończenie "żyli długo i szczęśliwie" jest dziś niewiarygodne - komentuje literaturoznawca profesor Przemysław Czapliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie dobranocki pod jednym dachem

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2013 19:28
- Dorośli są niekiedy zawstydzeni, zwiedzając muzeum bez swoich pociech. Tłumaczymy im, że to miejsce dla każdego, kto w sercu pozostał dzieckiem - mówiła w Dwójce Katarzyna Lubas, dyrektor rzeszowskiego Muzeum Dobranocek.
rozwiń zwiń