Z Józefem Henem o królu Stasiu

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 13:00
W święto Konstytucji 3 maja spotkaliśmy się z pisarzem, by przypomnieć najciekawsze wątki z biografii ostatniego polskiego króla.
Audio
  • Rozmowa Jerzego Kisielewskiego z Józefem Henem (Inny stan skupienia/Dwójka)
Pisarstwo było dla mnie czymś zupełnie naturalnym. Nie myślałem o karierze literackiej, raczej o karierze piłkarza lub śpiewaka operowego - opowiadał w Dwójce Józef Hen,
"Pisarstwo było dla mnie czymś zupełnie naturalnym. Nie myślałem o karierze literackiej, raczej o karierze piłkarza lub śpiewaka operowego" - opowiadał w Dwójce Józef Hen,Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

O tajemnicach Stanisława Augusta Poniatowskiego, pamiętnikach, związku z Katarzyną, ale i trudnych decyzjach politycznych pisał przed laty Józef Hen w książce "Mój przyjaciel król". Z pisarzem rozmawialiśmy również na temat "Powrotu do bezsennych nocy" - nowej książce, która wkrótce ukaże się na rynku.

***

Tytuł audycji: Inny stan skupienia 

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Józef Hen (pisarz)

Data emisji: 3.05.2016

Godzina emisji: 21.30

bch/kul/mm

Czytaj także

Józef Hen - urodzony pisarz, niedoszły piłkarz

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 00:00
- Pisarstwo było dla mnie czymś zupełnie naturalnym. Nie myślałem o karierze literackiej, raczej o karierze piłkarza lub śpiewaka operowego - opowiadał w Dwójce Józef Hen, z którym spotkaliśmy się w dniu jego 90. urodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Hen: prawie o każdej książce mówiłem, że była ostatnia

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2013 13:00
- Każda książka jest przygodą. Do tego dochodzi wyobraźnia, czy przeczytanie czegoś innego. To pchało mnie dalej do pisania – mówił w "Biurze Myśli Znalezionych" pisarz, publicysta i scenarzysta Józef Hen.
rozwiń zwiń