"13 pięter". Własne mieszkanie jako pułapka

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2015 13:00
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Filipem Springerem poświęconej książce o problemach polskiej polityki mieszkaniowej.
Audio
  • Filip Springer o książce "13 pięter" (Spotkanie autorskie/Dwójka)
Słowo dom - odmieniane w książce Filipa Springera przez wszystkie przypadki - nie kojarzy się ze stabilizacją ani spokojem, a większość opowiedzianych tu historii jest tragiczna (fragment okładki książki)
Słowo "dom" - odmieniane w książce Filipa Springera przez wszystkie przypadki - nie kojarzy się ze stabilizacją ani spokojem, a większość opowiedzianych tu historii jest tragiczna (fragment okładki książki)Foto: materiały promocyjne

Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku Polska cierpiała na gigantyczny głód mieszkaniowy. Problem ten przez całe dwudziestolecie próbowali rozwiązać różnego rodzaju zapaleńcy, społecznicy, ludzie z misją. Bezskutecznie. W 1989 roku Polska znów znalazła się w punkcie wyjścia. Tanich mieszkań jak nie było, tak nie ma…

***

Tytuł audycji: Spotkanie autorskie 

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Gość: Filip Springer (publicysta)

Data emisji: 5.09.2015

Godzina emisji: 12.30

mat. prom. Wydawnictwa Czarne/bch/mc

Czytaj także

Oskar Hansen: ludzie chcą różne mieć mieszkania

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 08:25
- Nim przystąpiliśmy do projektowania, ogłosiliśmy ankietę, zapoznaliśmy się z opinią przyszłych mieszkańców. Na bazie ich zainteresowań stworzyliśmy zestawy różnych mieszkań - opowiadał w dźwięku archiwalnym Oskar Hansen - architekt pracujący w PRL-u.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miedzianka. Miasteczko pogrzebane w kopalni uranu

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 08:45
- Historia znikania w Polsce wydarzyła się w różnych miejscach, ale tutaj przebiegła ona inaczej - opowiadał w Dwójce Filip Springer, autor książki poświęconej górskiej miejscowości, która w drugiej połowie XX wieku zniknęła z powierzchni ziemi.
rozwiń zwiń