"Nie hańbi". Zrezygnowała z pracy, żeby pisać o pracy

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2017 14:00
- Na początku próbowałam pogodzić etat z pisaniem książki. Szybko jednak okazało się, że połączenie stałej pracy z częstymi wyjazdami i dostosowaniem się do grafiku rozmówców, graniczy z cudem – powiedziała Olga Gitkiewicz, autorka zbioru reportaży o rynku pracy w Polsce.
Audio
  • Rozmowa z Olgą Gitkiewicz, autorką książki "Nie hańbi" (Spotkanie autorskie/Dwójka)
Okładka książki Olgi Gitkiewicz Nie hańbi
Okładka książki Olgi Gitkiewicz "Nie hańbi"Foto: materiały prasowe

- Coraz rzadziej mówimy o tym, że praca jest wartością. Jeśli już o niej rozmawiamy, to pojawiają się takie wskaźniki jak PKB, średnia płaca czy stopa bezrobocia. O ludziach, a szczególnie tych, którzy stracili pracę, nie mówi się nic. Pisząc tę książkę, chciałam sprawdzić, jak to jest nie mieć pracy w czasach, gdy mają ją wszyscy – dodała Olga Gitkiewicz, która w zbiorze reportaży przedstawia historie pracowników.

Ponadto w nagraniu posłuchamy o tym, jak reporterka pracowała nad swoją książką i poznamy kulisy życia robotniczego w Żyrardowie.

***

Tytuł audycji: Spotkanie autorskie

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Gość: Olga Gitkiewicz (reporterka)

Data emisji: 16.12.2017

Godzina emisji: 12.30

mz/bch

Czytaj także

Polskie niewolnice w Niemczech. Reportaże o beznadziei

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 14:00
Betrojerinki, czyli opiekunki ludzi chorych, starych, niedołężnych, nie są wyłącznie kobietami młodymi, słabo wykształconymi, z małych miasteczek i wsi. Jest wśród nich księgowa, germanistka, menedżerka z korporacji. Co je do tego zmusiło?
rozwiń zwiń