Gdzie są granice dziennikarstwa?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 13:15
Bohaterami audycji "Na dachu świata" było dwóch wybitnych dziennikarzy Arkady Babczenko i Anthony Bourdain.
Audio
  • Gdzie są granice dziennikarstwa? (Na dachu świata/Dwójka)
Arkady Babczenko
Arkady BabczenkoFoto: PAP/INNA SOKOLOVSKA

pisanie dziennikarze notatki 1200.jpg
Dziennikarstwo w czasie internetowej rewolucji

W dziennikarstwie są granice, które należy poszerzać, ale również takie, których nie powinno się przekraczać. W audycji "Na dachu świata" opowiadaliśmy o jednych i o drugich. Punktem wyjścia do dyskusji była działalność dwóch dziennikarzy:

Arkady Babczenko - Rosjanin,  którego upozorowana śmierć miała ocalić mu życie. Trwa debata, czy medialny spektakl, wyreżyserowany wspólnie z ukraińskimi służbami bezpieczeństwa, nie był naruszeniem norm etyki dziennikarskiej, czynem którego nie da się usprawiedliwić.

Drugi to Anthony Bourdain - Amerykanin, który nie chciał, by nazywano go dziennikarzem, choć jego sposób opowiadania o świecie i o ludziach, nadał sztuce reportażu nową ciekawą formę. Zmarł tragicznie w tym tygodniu.

***

Tytuł audycji: Na dachu świata

Prowadzą: Agata KasprolewiczMichał Żakowski

Goście: Jakub Mielnik (szef działu zagranicznego tygodnika "Wprost") oraz Grzegorz Lewicki (filozof, politolog i socjolog)

Data emisji: 10.06.2018

Godzina emisji: 15.00

bch

Czytaj także

"Komiks Ameryki Łacińskiej to polityka, przemoc i seks"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 07:55
- Południowoamerykańskie komiksy bywają brutalne, jak ich pobratymcy z USA, ale w przeciwieństwie do nich pokazują seks. Amerykanie tego nie robią, bo są hipokrytami - mówił w Dwójce Bartłomiej Rabij.
rozwiń zwiń