Kara za prawdę. Dziennikarze pod ostrzałem reżimu

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 14:47
Kyaw Soe Oo i Wa Lone, birmańscy dziennikarze pracujący dla agencji Reutera, zostali niedawno skazani na 7 lat więzienia.
Audio
  • Rola dziennikarzy w ujawnianiu przestępstw rządów autorytarnych (Na dachu świata/Dwójka)
Kyaw Soe Oo i Wa Lone dziennikarze agencji Reuters zostali skazani na 7 lat, za ujawnienie informacji o masakrze ludu Rohingya
Kyaw Soe Oo i Wa Lone dziennikarze agencji Reuters zostali skazani na 7 lat, za ujawnienie informacji o masakrze ludu RohingyaFoto: PAP/LYNN BO BO

Kyaw Soe Oo i Wa Lone ujawnili okrutne zbrodnie popełnione na ludzie Rohinja w trakcie pacyfikacji i wygnania kilkuset tysięcy osób do sąsiedniego Bangladeszu.

Działo się to za przyzwoleniem liderki Birmy Aung San Suu Kye, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla.

Czy rzeczywiście powinno się jej odebrać to wyróżnienie i dlaczego rząd tak ostro potraktował dziennikarzy tak wielkiej agencji prasowej? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Na dachu świata

Prowadził: Michał Żakowski

Goście: dr Michał Lubina (znawca Birmy, autor biografii Aung San Suu Kye), dr Grzegorz Lewicki (filozof, politolog, socjolog)

Data emisji: 9.09.2018

Godzina emisji: 13.00

bch/jp/pg

Czytaj także

Sytuacja Rohindżów. „To największy kryzys humanitarny na świecie”

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2018 17:01
„Projekt 1976 km” to program pomocy uchodźcom, prowadzony przez wolontariuszkę Sonię Nandzik i osoby z nią współpracujące. Skąd wzięła się nazwa? 1976 to liczba kilometrów, które muszą pokonać uchodźcy z Aleppo do Grecji kontynentalnej. O swojej działalności, w tym m.in. o pomocy Rohindżom, opowiadała w Polskim Radiu 24 Sonia Nandzik.
rozwiń zwiń