X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
uchodźcy

Niemcy: zwolnienia po skandalu w urzędzie ds. migrantów

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer zwolnił szefową Urzędu ds. Migracji i Uchodźców (BAMF) Juttę Cordt w związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami w wydawaniu wniosków azylowych w filii BAMF w Bremie - poinformował w piątek rzecznik resortu. O swojej decyzji minister poinformował Cordt w środę; wkrótce ogłosi, kto stanie na czele podlegającego MSW urzędu - przekazano.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy uchodźcy imigranci w Europie ŚWIAT CDU

Możliwość "wykupienia". Nowa propozycja UE ws. uchodźców

Jest nowa propozycja w sprawie obowiązkowego przyjmowania uchodźców, niekorzystna dla krajów, które nie zgadzają się na przymus. Z informacji korespondentki Polskiego Radia w Brukseli Beaty Płomeckiej wynika, że projekt reformy prawa azylowego przygotowała Bułgaria, kierująca w tym półroczu pracami Unii Europejskiej. Jest w nim możliwość "wykupienia się" z obowiązkowego podziału uchodźców.
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy ŚWIAT imigranci w Europie Beata Płomecka UE Unia Europejska