Polskie Radio
Section05
Aung San Suu Kyi

Krwawe protesty w Azji. Birma, Bangkok, Hongkong. Kto ucierpi, a kto zyska?

Od wybuchu protestów w Birmie, w lutym tego roku, życie straciło już kilkaset osób. Rośnie siła społecznego sprzeciwu i nasilają się też brutalne zachowania wojskowej junty. Jak zakończy się spór o przejęcie władzy? Czy Chiny wykorzystają protesty, by umocnić swoją pozycję w regionie i zaostrzyć rywalizację ze Stanami Zjednoczonymi? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Azja Birma Chiny Hong Kong Aung San Suu Kyi Michał Żakowski

Pucz w Birmie. Szefowa rządu Aung San Suu Kyi oskarżona o nielegalny import sprzętu telekomunikacyjnego

Przebywająca w areszcie po puczu wojskowym w Birmie szefowa rządu tego kraju Aung San Suu Kyi została oskarżona o nielegalny import sprzętu telekomunikacyjnego. Według tamtejszej policji podczas przeszukania jej domu w stolicy kraju Naypyidaw znaleziono sześć urządzeń typu "walkie-talkie", na które noblistka nie miała pozwoleń importowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Mjanma Birma Aung San Suu Kyi

Przewrót wojskowy w Birmie. Waszyngton ostrzega puczystów

W reakcji na przeprowadzony w Birmie zamach stanu, Biały Dom wydał oświadczenie, w którym skrytykował birmańską armię za próbę podważenia wyniku niedawnych wyborów oraz aresztowanie szefowej birmańskiego rządu Aung San Suu Kyi i prezydenta Birmy. Rzecznik prezydenta USA ostrzegła także osoby odpowiedzialne za niedemokratyczne działania przed konsekwencjami. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Azja Centralna USA Birma Aung San Suu Kyi