Polskie Radio
Section05
Mjanma

Birma: przywódca cywilnych władz w podziemiu zapowiada walkę z juntą

Ukrywający się polityk Mahn Win Khaing Than, mianowany na p.o. wiceprezydenta cywilnych władz Birmy, zapowiedział na Facebooku walkę z juntą wojskową i przywrócenie rządów demokratycznych. W pierwszym tego rodzaju wystąpieniu, zapowiedział walkę o ustanowienie "federalnej demokracji, której pragną wszyscy nasi etniczni bracia cierpiący od dziesięcioleci różnego rodzaju prześladowania ze strony dyktatury".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Wschodnia Birma Mjanma

Pucz w Birmie. Szefowa rządu Aung San Suu Kyi oskarżona o nielegalny import sprzętu telekomunikacyjnego

Przebywająca w areszcie po puczu wojskowym w Birmie szefowa rządu tego kraju Aung San Suu Kyi została oskarżona o nielegalny import sprzętu telekomunikacyjnego. Według tamtejszej policji podczas przeszukania jej domu w stolicy kraju Naypyidaw znaleziono sześć urządzeń typu "walkie-talkie", na które noblistka nie miała pozwoleń importowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Mjanma Birma Aung San Suu Kyi

"Apelujemy o uwolnienie wszystkich bezprawnie zatrzymanych". MSZ zaniepokojone wydarzeniami w Birmie

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraża głębokie zaniepokojenie rozwojem sytuacji politycznej w Birmie. W oświadczeniu resortu czytamy, że "przejęcie władzy przez armię jest naruszeniem konstytucji oraz próbą podważenia woli obywateli Birmy, wyrażonej w wyborach powszechnych w listopadzie ubiegłego roku".
Zobacz więcej na temat:  Birma Mjanma Azja Azja Wschodnia Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ dyplomacja ŚWIAT