X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zakaz handlu czy wolna niedziela? To wybór lokalny

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 13:00
- Jeśli miałyby być wprowadzane ograniczenia, to decyzja w tej sprawie powinna być rękach lokalnych wspólnot – powiedział Tomasz Krzyżak, zabierając głos w dyskusji o handlu w niedzielę.
Audio
  • Dr Katarzyna Orlak, Tomasz Krzyżak, Leszek Wiśniewski, Andrzej Sadowski i dr Marek Kochan w dyskusji na temat handlu w niedzielę (Innymi słowy/Dwójka)
Komisja Europejska wszczęła postępowanie ws. podatku w Polsce
Komisja Europejska wszczęła postępowanie ws. podatku w PolsceFoto: Pixabay/Alexas_Fotos

- Rząd centralny nie powinien stanowić o tym, jak ma funkcjonować dana społeczność w Polsce – mówił Tomasz Krzyżak. - Może się okazać, że jakaś miejscowość czerpie w niedzielę duże zyski z turystyki i np. z faktu, że jest położona przy granicy. Sklepy przeżywają tam wtedy największe oblężenie, bo sąsiedzi z Niemiec mając zakaz handlu u siebie, bardzo chętnie powiększają obroty po stronie polskiej – dodał.

Podobnego zdania co Tomasz Krzyżak jest dr Katarzyna Orlak, która decyzję o handlu w niedzielę pozostawiłaby nie tylko społecznościom lokalnym, ale także organizacjom w zakładach pracy. Może być bowiem tak, że zatrudnieni tam pracownicy mają odmienne preferencje i odpowiada im praca w niedzielę.

Jak na sprawę handlu w niedzielę patrzą inne kraje europejskie i czy jesteśmy w stanie poradzić sobie bez centrów handlowych w tym dniu? Goście Dwójki zastanawiali się również nad tym, czy zamiast o zakazie handlu, nie powinniśmy mówić o... wolnej niedzieli.

 

***

Debata z cyklu "Innymi słowy"

Prowadzący: Barbara Schabowska i Tomasz Kempski oraz dr Marek Kochan

Goście: dr Katarzyna Orlak (psycholog), Tomasz Krzyżak (Rzeczpospolita), Leszek Wiśniewski (ruch "Miasto jest nasze"), Andrzej Sadowski (prezydent Centrum im. A. Smitha)

Data emisji: 23.09.2016

Godzina emisji: 21.39

mz/pj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"A w niedzielę...". Zakaz handlu zasadny czy nie?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 10:40
Planowane przez rząd ograniczenie handlu w niedzielę budzi wiele kontrowersji. Głosy z różnych stron w swoim reportażu zebrał Jakub Tarka.
rozwiń zwiń