X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Legendarny recital Witolda Małcużyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 11:13
W audycji przedstawiliśmy zapis wyjątkowego wydarzenia, jakim był występ Witolda Małcużyńskiego na Wawelu, 16 lutego 1959 roku.
Audio
  • Recital Witolda Małcużyńskiego na Wawelu z lutego '59 (Chopin osobisty/Dwójka)
Witold Małcużyński
Witold MałcużyńskiFoto: PAP/Stanisław Dąbrowiecki

Niemal dokładnie 60 lat temu nasz światowej sławy pianista, laureat Konkursu Chopinowskiego z 1937 roku, uświetniał swym występem historyczny moment powrotu do Polski bezcennych skarbów polskiej kultury i państwowości, m.in. insygniów królewskich, kronik Galla Anonima, słynnych arrasów wawelskich Zygmunta Augusta i rękopisów Chopina. 

Witold Małcużyński osobiście zaangażował się w sprawę odzyskania narodowych pamiątek, a jego chopinowski recital w Krakowie był niezwykle poruszającym momentem dla Polaków w kraju i za granicą. Koncert transmitowało wówczas Polskie Radio, a jego zapis spoczywał dotąd w radiowych archiwach. Dziś, po pieczołowitej rekonstrukcji dźwięku można go niemal w całości wysłuchać na pierwszej płycie wydanej przez Polskie Radio Chopin w serii "From the Polish Radio Archives".

W audycji słuchaliśmy obszernych fragmentów tego historycznego recitalu, m.in. Poloneza c-moll op. 40 nr 2, Sonaty b-moll op. 35, Scherza b-moll op. 31 i Poloneza As-dur op. 53.

***

Tytuł audycji: Chopin osobisty 

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 17.02.2019

Godzina emisj: 16.00

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Olejniczak: w każdej argentyńskiej knajpie wiedziano, kim jest Witold Małcużyński

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 10:00
- Chyba do dziś znany jest w całej Ameryce Południowej o wiele lepiej niż w Polsce - zastanawiał się pianista Janusz Olejniczak w setną rocznicę urodzin swojego mistrza Witolda Małcużyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs Chopinowski. Azjaci lepsi od Polaków?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 14:00
- Technicznie artyści z Dalekiego Wschodu biją naszych rodaków na głowę - podsumował krytyk Kacper Miklaszewski wstępna selekcję do Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń