X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chopinowskie interpretacje z płyt Cypriena Katsarisa

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 11:15
W 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki bohaterem audycji był wybitny francusko-cypryjski pianista, znakomity chopinista, improwizator i aranżer, który właśnie tego dnia recitalem moniuszkowskim w Studiu im. Lutosławskiego zechciał świętować swoje własne urodziny.
Audio
  • Chopinowskie interpretacje z płyt Cypriena Katsarisa (Chopin osobisty/Dwójka)
Cyprien Katsaris
Cyprien KatsarisFoto: Andrzej Rybczyński/PAP

Cyprien Katsaris urodził się w Marsylii, 5 maja 1951 roku. Studiował w Konserwatorium Paryskim w klasie m.in. Monique de la Bruchollerie. W 1972 roku został jedynym zachodnioeuropejskim laureatem Konkursu im. Królowej Elżbiety w Brukseli. Dwa lata później triumfował na Międzynarodowym Konkursie im. Gyorgy Cziffry w Wersalu. W 1985 roku został pierwszym w historii laureatem przyznawanej w Warszawie przz grono znkomitych ekspertów Grand Priź du Disque Frederic Chopin za płytę z kompletem chopinowskich Ballad i Scherzi.

Z powodzenie koncertuje w świecie zarówno jako solista jak i kameralista. Dokonał licznych nagrań dla prestiżowych wytwórni, a ostatnio zarejestrował wybór utworów Stanisława Moniuszki dla Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Utwory z albumu, którego premiera odbywa się właśnie w niedzielę 5 maja, pianista wykona podczas swego warszawskiego recitalu.

W audycji wysłuchaliśmy chopinowskich interpretacji z płyt Cypriena Katsarisa.

***

Tytuł audycji: Chopin osobisty

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 5.05.2019

Godzina emisji: 16.00

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Książek w Żelazowej Woli. Chopinowi na urodziny

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 11:11
Zapraszamy do obejrzenia koncertu, który odbył się w dniu 209. urodzin wielkiego kompozytora w Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Za fortepianem: Krzysztof Książek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopinowskie interpretacje Elżbiety Tarnawskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 11:16
Bohaterką audycji była znakomita polska pianistka i pedagog, laureatka I wyróżnienia Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 1975 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert f-moll według Charlesa Richarda-Hamelina

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 13:13
W audycji wysłuchaliśmy Koncertu f-moll op. 21 Chopina w nowej interpretacji laureata II nagrody XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń