X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chopinowskie interpretacje Elżbiety Tarnawskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 11:16
Bohaterką audycji była znakomita polska pianistka i pedagog, laureatka I wyróżnienia Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 1975 roku.
Audio
  • Chopinowskie interpretacje Elżbiety Tarnawskiej (Chopin osobisty/Dwójka)
Elżbieta Tarnawska na scenie IX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 1975 r. Pianistka otrzymała jedno z wyróżnień tego konkursu
Elżbieta Tarnawska na scenie IX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 1975 r. Pianistka otrzymała jedno z wyróżnień tego konkursuFoto: PAP/Zbigniew Wdowiński

Elżbieta Tarnawska jest też laureatką Międzynarodowego Konkursu im. Marguerite Long-Jacquesa Thibaud w Paryżu w 1977r, cenioną komentatorką konkursów chopinowskich na antenie Dwójki.

W audycji zabrzmiały konkursowe interpretacje artystki z 1975r., utrwalone na wydanej w roku ubiegłym płycie "Chopin. Konkurs. Życie", m.in. Nokturn As-dur op. 32 nr 2 , Polonez-Fantazja As-dur op. 61 oraz Sonata b-moll op. 35.

***

Tytuł audycji: Chopin osobisty 

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 17.03.2019

Godzina emisj: 15.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Tarnawska, Chopin i wybór nie własny

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 13:00
- W szkole muzycznej uważano mnie za dziecko bardzo zdolne, ja nigdy nie miałam poczucia, że jestem nadzwyczajna. Gdy przyszedł moment wyboru drogi, zadecydowali za mnie rodzice - mówi pianistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Tarnawska i najciekawsza żyrafa XIX wieku

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 08:20
– W Muzeum Narodowym w Warszawie możemy właśnie obejrzeć wystawę wystroju wnętrz w stylu biedermeier, który wyjątkowo lubię. Kojarzy mi się z rodzinnym ciepłem i epoką Chopina – mówiła znakomita pianistka.
rozwiń zwiń