X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawska Jesień. Gareth Davis: nazwy i kategorie w muzyce powodują tylko podziały

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 13:49
- Myślę, że wiele rodzajów muzyki mogłoby osiągnąć większą popularność, gdyby ludzie nie zakładali z góry, że to nie dla nich. Tak jest np. z markami. Jeśli przyjmie się przekonanie, że dana marka odzieżowa jest przeznaczona dla osób starszych, to oczywiste jest, że młodzi nie będą chcieli w tym chodzić - mówił w Dwójce klarnecista.
Audio
  • Gareth Davis o Warszawskiej Jesieni, muzyce nowej i współpracy z kompozytorem Bernhardem Langiem (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
  • Kompozytor Aleksander Nowak o utworze "do słów", który powstał na zamówienie Festiwalu Warszawska Jesień i Filharmonii Narodowej (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
Gareth Davis
Gareth DavisFoto: Zrzut ekranu z filmu umieszczonego przez artystę na YouTube

Warszawska Jesień 1200.jpg
61. Warszawska Jesień. Muzyczne opowieści o wspólnocie

Gareth Davis wystąpił w piątek (21.09) w Filharmonii Narodowej podczas inauguracji 61. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska jesień". Wykonał napisany specjalnie dla niego utwór Bernharda Langa "Loops for Davis" na klarnet basowy i orkiestrę. - To już trzecia kompozycja, przy której współpracowaliśmy. To proces, który przypomina nieco relację reżyser-aktor. Z biegiem czasu Bernhard poznawał mnie coraz lepiej, wiedział, co potrafię, jak wykorzystać moje umiejętności, dlatego każdy kolejny utwór, który dla mnie pisał miał bardziej skomplikowaną formę. Partia solowa w "Loops for Davis" jest więc efektem naszej przyjaźni i współpracy trwającej już od ponad 10 lat - tłumaczył muzyk.

Piątkowy występ był dla gościa Dwójki debiutem na Warszawskiej Jesieni. - To jeden z najważniejszych i najbardziej znanych festiwali związanych z muzyką nową w Europie. Wiem, jak wspaniałą ma historię. Obecność takich wydarzeń na kulturalnej mapie jest bardzo ważna, pod warunkiem, że nie są one kierowane do bardzo wąskiego grona publiczności. To szczególnie istotne w kontekście muzyki nowej - podkreślał klarnecista.

A co sprawiło, że Gareth Davis w ogóle zainteresował się muzyką współczesną? O tym w nagraniu audycji. Tam również rozmowa z Aleksandrem Nowakiem - autorem kompozycji do słów dedykowanej Andrzejowi Chłopeckiemu, która zabrzmiała podczas inauguracji 61. Festiwalu Warszawska Jesień.

***

Rozmawiała: Monika Zając

Gość: Gareth Davis (klarnecista)

Data emisji: 21.09.2018

Godzina emisji: 20.20

Materiał został wyemitowany w audycji "Letni festiwal muzyczny".

pg/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mykietyn: Warszawską Jesień w latach 90. dotknął kryzys

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 21:00
- W momencie kiedy odzyskaliśmy wolność, wydawało się, że nastąpi erupcja sztuki, a tymczasem nastąpiło zupełne załamanie w kulturze - wspominał kompozytor, który na festiwalu Warszawska Jesień zadebiutował w roku 1993.
rozwiń zwiń