Ian Fountain na finał Festiwalu w Dusznikach-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 15:29
W audycji wysłuchaliśmy transmisji recitalu brytyjskiego pianisty, który będzie ostatnim akcentem 74. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju.
Audio
  • Anna Skulska i jej goście: Stefan Wojtas, Zbigniew Faryniasz i Adam Rozlach podsumowują 74. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
Ian Fountain
Ian FountainFoto: ROBERT GHEMENT/PAP/EPA

Program:

Robert Schumann Nachtstücke op.23; Franciszek Liszt Parafraza nt Uwertury do "Tannhausera" Richarda Wagnera; Cesar Franck Preludium, Chorał i Fuga; Fryderyk Chopin Nokturny op.48 nr 1 c moll, nr 2 fis moll, Scherzo E dur op. 54

wyk. Ian Fountain - fortepian

W przerwie koncertu Anna Skulska podsumowywała 74. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju wraz z pianistami i pedagogami Stefanem Wojtasem i Zbigniewem Faryniaszem oraz dziennikarzem Polskiego Radia Adamem Rozlachem. Posłuchaj nagrania.

***

Tytuł audycji: Letni Festiwal Muzyczny

Prowadził: Marcin Majchrowski

Data emisji: 10.08.2019

Godzina emisji: 19.00

pg/mko

Zobacz więcej na temat: Duszniki-Zdrój
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bracia Jussen: artyści często są samotni, my mamy siebie

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 11:44
- Znam wielu muzyków, którzy uwielbiają być wciąż w świetle reflektorów, karmią się podziwem i uwagą innych. Płacą jednak za to cenę. Po zejściu ze sceny nie mają nikogo, z kim mogliby porozmawiać - mówił w Dwójce Lukas Jussen, pianista, który wraz z bratem zainagurował festiwal w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal w Dusznikach-Zdroju. Tomasz Ritter i koncert na fortepianach z różnych epok

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 12:45
- To nie jest prosta sprawa, zwłaszcza żeby przestawić się z instrumentu współczesnego na historyczny. Uznałem jednak, że taki układ programu będzie dużo ciekawszy - mówił w Dwójce pianista, który w niedzielę (4.08) wystąpił na 74. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń