Izrael, Palestyna i uniwersalny język sztuki

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 14:01
W audycji mówiliśmy o literackich dyskusjach Izraelczyków i Palestyńczyków, o ich koegzystencji oraz innych formach artystycznej współpracy.
Audio
  • Sztuka - jeden z nielicznych obszarów, który bywa płaszczyzną porozumienia izraelsko-palestyńskiego (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Protasov AN/Shutterstock

Punktem wyjścia do rozmowy było pisarstwo Amosa Oza (1939-2018), zaangażowane w poszukiwanie sposobu na pokojową koegzystencję Izraelczyków i Palestyńczyków, ale pokazujące szerzej współpracę pomiędzy artystami tych dwóch narodów.

Naszymi gośćmi byli: Danuta Sękalska - tłumaczka książek Amosa Oza, Grzegorz Jankowicz - literaturoznawca i Jarosław Kociszewski - publicysta, wieloletni korespondent na Bliskim Wschodzie.

***

Przygotowała: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Data emisji: 12.08.2019

Godzina emisji: 22.00

Materiał został wyemitowany w audycji Letni Festiwal Muzyczny.

pg/am

Czytaj także

Literatura jako podróż do człowieka. Wspominamy Amosa Oza

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 11:26
- Uważał, że tematem powieści powinny być rzeczy najważniejsze: miłość, śmierć, pragnienie śmierci, rodzina i rozpad rodziny - mówiła tłumaczka Danuta Sękalska-Wojtowicz o twórczości zmarłego 28 grudnia znakomitego izraelskiego pisarza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Amos Oz – opowieści o miłości i mroku

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2019 20:00
W audycji "Strefa literatury" rozmawialiśmy o jednym z najwybitniejszych współczesnych pisarzy izraelskich, który zmarł 28 grudnia w wieku 79 lat.
rozwiń zwiń