Polskie Radio
Section05
Jarosław Kociszewski

"Europie potrzebny jest afrykański plan Marshalla"

Od początku roku do Włoch przybyło 70 tysięcy imigrantów, najwięcej z Nigerii. Kim są afrykańscy uciekinierzy i jaki pomysł na poradzenie sobie z tym wyzwaniem ma Europa? O tym w Polskim Radiu 24 mówił Jarosław Kociszewski z Wirtualnej Polski, który niedawno wrócił z Ugandy, gdzie znajduje się jeden z największych obozów dla uchodźców na świecie.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie Włochy Afryka Jarosław Kociszewski uchodźcy Uganda Sudan Południowy

We Francji rozmowy o Bliskim Wschodzie

W Paryżu zakończyła się międzynarodowa konferencja poświęcona konfliktowi izraelsko-palestyńskiemu. Nad Sekwanę przybyły delegacje 75 państw i organizacji, ale zabrakło przedstawicieli głównych antagonistów - Izraela i Palestyny. O sytuacji na Bliskim Wschodzie mówił w audycji Świat w Powiększeniu Jarosław Kociszewski, wieloletni korespondent w Izraelu.
Zobacz więcej na temat:  Agata Kasprolewicz Jarosław Kociszewski Francois Hollande Francja Izrael Palestyna

Rok 2017 - kto będzie rozdawał karty na światowej arenie?

Czy 2017 może być dla świata lepszy niż mijający rok. Już w sylwestrową noc w Stambule doszło do zamachu terrorystycznego. Zabitych zostało 39 osób, a rannych co najmniej 69. Prezydent Turcji Recep Erdogan powiedział, że ten atak miał spowodować chaos i destabilizację kraju. Czy "sułtana" czeka upadek? Kto będzie decydował o losach Turcji i całego świata?
Zobacz więcej na temat:  Turcja Recep Tayyip Erdogan Rosja Władimir Putin USA Donald Trump Angela Merkel ŚWIAT Michał Żakowski Dariusz Rosiak Jarosław Kociszewski Grzegorz Ślubowski Krzysztof Renik Agata Kasprolewicz

Porwanie libijskiego samolotu. "Nie wiemy jakie są żądania"

Pierwsza grupa pasażerów opuściła samolot libijskich linii lotniczych stojący na lotnisku na Malcie. Wciąż nie wiadomo jakie są postulaty porywaczy. O porwaniu maszyny mówili w Polskim Radiu 24 dr Maciej Milczanowski z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i Jarosław Kociszewski z redakcji międzynarodowej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Malta terroryzm Libia lotnictwo Jarosław Kociszewski Maciej Milczanowski