X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Bonowicz: myślenie Tischnera jest wywrotowe

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 20:00
- U niego nie ma retoryki rewolucyjnej. Ale jednocześnie to myślenie uderza w podstawy społeczeństwa, które się konformizuje – podkreślał Wojciech Bonowicz, opowiadając  - w kontekście "Alfabetu duszy i ciała" ks. Józefa Tischnera – o najważniejszych ideach tego znakomitego filozofa.
Audio
  • Wokół "Alfabetu duszy i ciała" ks. Józefa Tischnera (Rachunek myśli/Dwójka)
Alfabet duszy i ciała ks. Józefa Tischnera, okładka książki
"Alfabet duszy i ciała" ks. Józefa Tischnera, okładka książkiFoto: wyd. Znak/mat. prom.

- Trzeba być wolny w sprzeciwie w sytuacji, gdy wszyscy się zgadzają. Trzeba być prawdomównym w świecie kłamstwa - przypominał Tischnerowskie nakazy Wojciech Bonowicz. - Żeby działać w sposób wolny, trzeba mieć wiarę w wolność - dopowiadał prof. Karol Tarnowski.

Czy wolność zatem to najważniejsza idea ks. prof. Józefa Tischnera? A może jest nią nadzieja? Czego o filozofii Tischnera dowiadujemy się podczas lektury "Alfabetu duszy i ciała", nowo wydanej książki gromadzącej jego dotąd nieznane teksty? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Rachunek myśli

Prowadzi: Michał Nowak

Goście: prof. Karol Tarnowski (członek Rady Programowej Instytutu Myśli Józefa Tischnera) oraz Wojciech Bonowicz (redaktor i autor wstępu do "Alfabetu")

Data emisji: 15.12.2018

Godzina emisji: 23.00


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tischner: religia jest dla ludzi wolnych

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2016 12:00
Mówił o trudnej wolności, o dialogu, o etyce, która rodzi się w spotkaniu z drugim człowiekiem. W 85. rocznicę urodzin ks. prof. Józefa Tischnera wspominamy - z archiwum Polskiego Radia i Radia Wolna Europa - poświęcone mu audycje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ksiądz Józef Tischner mówił jak żyć

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 11:45
- Dla Tischnera najważniejsze w wychowaniu jest doświadczenie wolności. Mówił, by wychowywać pytaniami - o mniej znanych tekstach cenionego filozofa i duchownego zebranych w książce "Krótki przewodnik po życiu" opowiadał w Dwójce Wojciech Bonowicz.
rozwiń zwiń