X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fred Frith Trio na Światowej Scenie Jazzu

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 16:04
Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia zapraszają 17 lutego o godz. 19.30 na koncert w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: isaxar/Shutterstock.com

Fred Frith

Chociaż za najważniejszy punkt w jego karierze uważa się współtworzenie słynnego zespołu Henry Cow, który istniał pomiędzy 1968 a 1998 rokiem, Fred Firth wciąż pozostał aktywny na scenie muzycznej. Jego charakterystyczną grę o folkowo-rockowych korzeniach mogliśmy podziwiać między innymi w zespołach Art Bears, Massacre, Skeleton Crew, Keep the Dog, Fred Firth Guitar Quartet i Cosa Brava. Po wydaniu słynnych Guitar Solos w 1974 roku, współpracował między innymi z artystami takimi, jak Han Bennik, Chris Cutler, Jean-Pierre Drouet, Evelyn Glennie, Ikue Mori, Louis Sclavis, Stevie Wishart, Wu Fei i John Zorn. Komponował również muzykę baletową i filmową. Obecnie wykłada w znanym centrum amerykańskiej muzyki eksperymentalnej – Wydziale Muzycznym Mills College w Oakland oraz w Musik Akademie w Bazylei.  

Jason Hoopes

Basista i kompozytor pochodzący w Oakland w Kaliforni. Grał w wielu lokalnych zespołach rockowych, m.in. Jack O’The Clock, Satya Sena, The Atomic Bomb Audition, Blade Runner II. Obecnie z Fredem Firthem i Jordanem Glennem tworzy Fred Firth Trio. Współpracuje też z tancerzami tańca współczesnego m.in. Molissą Fenley i Alyce Finwall. Jason uzyskał dyplomy z kompozycji i literatury na Mills College.

Jordan Glenn

Perkusista i perkusjonista, kompozytor, dyrygent, bandleader i twórca wideo, mieszka w Oakland. Dzieciństwo i młodość spędził w stanie Oregon, gdzie zajmował się rysunkiem i nauką tańca, później zainteresował się filmem i muzyką. W 2003 roku ukończył wydział jazzu na University of Oregon. Od 2006 roku mieszka w Kalifornii i od tego czasu współpracował między innym z Fredem Firthem, Williamem Winantem, Johnem Schottem  i zespołami Jack O’The Clock i Oakland Active Orchestra. Stworzył również projekt Mindless Thing, będący kolaboracją z free-jazzowym poetą Jimem Ryanem, a także trio Wiener Kids i bazujący na nim dziesięcioosobowy The Wiener Kids Family Band.

Koncert odbędzie się w piątek (17.02.) o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (Warszawa, ul. Modzelewskiego 59).

Wykonawcy:

Fred Frith - gitara, bas
Jason Hoopes - bas
Jordan Glenn - perkusja

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w sklepie internetowym Polskiego Radia.

mc/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jazz w "Wieczorze płytowym". Głosuj na płyty!

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 00:01
W kolejnym plebiscycie wybiorą Państwo albumy jazzowe, które zabrzmią w "Wieczorze płytowym" 26 lutego. Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu!
rozwiń zwiń