Polskie Radio
Section05
nagrania

Nowe taśmy Mraza. "Złapią cię za rękę mów, że to nie twoja ręka"

Opublikowano kolejne nagrania byłego dyrektora Departamentu Funduszu Sprawiedliwości Tomasza Mraza. Z taśm wynika, że była szefowa departamentu zajmującego się funduszem Urszula D., doradzała posłowi PiS i byłemu zastępcy Zbigniewa Ziobry Marcinowi Romanowskiemu w sprawie ewentualnych zeznań przed komisją sejmową. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Fundusz Sprawiedliwości Solidarna Polska Zbigniew Ziobro

Jak wyglądały wyścigi samochodowe 120 lat temu? [WIDEO]

Przełom XIX. i XX. wieku to prawdopodobnie najważniejszy okres w historii motoryzacji. To właśnie wtedy zaczęły powstawać pierwsze samochody, które z czasem systematycznie zapełniały ulice miast. Coraz więcej osób mogło cieszyć się moto-podróżami, a dziś mało kto wyobraża sobie życie bez swojego prywatnego pojazdu.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców samochody motoryzacja HISTORIA historie wyścigi samochodowe renault Polskie Radio ŚWIAT

Praca reżyserów dźwięku i jej tajniki. "Od technologii nie ma co uciekać, trzeba ją wykorzystywać"

- Sztuka fonograficzna adaptowała kolejne nowinki technologiczne, a technologia rozwijała się niezwykle szybko. Z jednej strony zawsze wpływała na sam proces nagrania, a z drugiej dawała możliwości wykorzystania tych nowych technologii do zapisu oryginalnego dźwięku. Nie ma co uciekać od technologii, ale trzeba ją wykorzystywać - mówił w Dwójce Mieczysław Kominek, prezes Związku Kompozytorów Polskich, autor książki "Zaczęło się od fonografu".
Zobacz więcej na temat:  Julita Emanuiłow Beata Jankowska-Burzyńska Jacek Kurkowski Maciej Kubera reżyseria dźwięku Katarzyna Hagmajer-Kwiatek Andrzej Sułek Michał Bereza Teatr Polskiego Radia Andrzej Brzoska Mieczysław Kominek

Maciej Musiałowski i "Znak". "To utwór o emocjach i o utracie" [WIDEO]

Maciej Musiałowski od dziecka marzył o występie w konkursie Eurowizji. Decyzję u udziale w eliminacjach do Malmö podjął spontanicznie i wysłał swój utwór na chwilę przed zamknięciem zgłoszeń. Piosenka "Znak" ma swoją premierę w czwartek 22 lutego, a nam chwilę wcześniej udało się zaprosić artystę na wywiad. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kamil Jasieński Maciej Musiałowski aktor Eurowizja piosenka

"Mam przełożenie na Siarkowską". Posłanka Konfederacji reaguje na taśmy Banasia

Szef NIK Marian Banaś na ujawnionych nagraniach chwali się wpływem i możliwością sterowania w Konfederacji. Wspomina m.in. Annę Marię Siarkowską, obecną poseł Konfederacji, która do nowej partii przeszła, opuszczając Zjednoczoną Prawicę. To największa afera od czasu Rywina. NIK ustawiał układ Tuska z Konfederacja, aby uderzyć w PiS - oceniają komentatorzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marian Banaś Najwyższa Izba Kontroli taśmy banasia Platforma Obywatelska Konfederacja

Internet komentuje "taśmy Banasia": głosując na Konfederację, głosujesz za koalicją z Tuskiem

Stacja TVP Info ujawniła nagranie rozmowy m.in. pomiędzy Marianem Banasiem a Markiem Chmajem, prawnikiem związanym z Koalicją Obywatelską, dotyczące wpływania na działania Konfederacji. Społeczność internetowa nie pozostawia suchej nitki na prezesie NIK. To największa afera od czasu Rywina. NIK ustawiał układ Tuska z Konfederacja aby uderzyć w PiS - oceniają komentatorzy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marian Banaś Najwyższa Izba Kontroli taśmy banasia Platforma Obywatelska Konfederacja

Halina Frąckowiak ze złotym medalem "Gloria Artis" z okazji 60-lecia pracy twórczej

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński uhonorował Halinę Frąckowiak złotym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. "Jest artystką kompletną, wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów, charyzmatyczną osobowością sceniczną" - mówił o wokalistce prof. Gliński.
Zobacz więcej na temat:  Halina Frąckowiak Piotr Gliński Gloria Artis medal Gloria Artis W POLSKIM RADIU

TYLKO U NAS Polskie Radio wzywa poseł Maciejewską do zaprzestania naruszania dóbr osobistych. "Zarzuty nie polegają na prawdzie"

Polskie Radio wezwało Beatę Maciejewską do zaprzestania naruszania dóbr osobistych spółki. W czwartek poseł Lewicy zasugerowała na antenie Radia Gdańsk, że osoba, która zleciła jej podsłuchiwanie, ma związek z publicznym nadawcą, a 36-godzinne nagranie zostało skompilowane do kilkudziesięciu minut właśnie w Polskim Radiu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica

Mobbing i oczernianie kolegów partyjnych? Czołowa poseł Lewicy bohaterką kompromitujących nagrań

Poseł Lewicy Beata Maciejewska miała być przez wiele miesięcy nagrywana przez pracownika swojego biura. Parlamentarzystka została zawieszona w prawach członka partii i może nie wystartować w wyborach z list Lewicy. Partia skierowała również zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury - donosi portal tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lewica wybory w Polsce wybory parlamentarne polityka

"Gdzie jest czarny neseser?". Trwa akcja Polskiego Radia

Polskie Radio zainicjowało szeroko zakrojoną akcję poszukiwania zaginionych płyt z września 1939 roku. Do dzisiaj jednak nie udało się ustalić losów trzeciej części depozytu wyniesionej z radia i ukrytej przez Mirosława Panufnika w czarnym neseserze. O poszukiwaniu zaginionych płyt z nagraniami Polskiego Radia i o akcji "Gdzie jest czarny neseser?" opowiedziała Elżbieta Berus-Tomaszewska, dyrektor Archiwum Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio historia Polski II wojna światowa Płyty Polskiego Radia historia radiofonii Stefan Starzyński Warszawa